Незвичне природне явище: Куяльницький лиман перефарбувався у червоно-рожевий колір

Незвичне природне явище: Куяльницький лиман перефарбувався у червоно-рожевий колір

Водночас береги водойми стали білими.

Незвичне природне явище нині можуть спостерігати одесити. Відомий своїми цілющими властивостями Куяльницький лиман перефарбувався. Тепер там влаштовують фотосесії.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До цього блакитно-зелена величезна водойма в один день стала червоно-рожевого кольору. Туристи дивуються, а фахівці - лише посміхаються. Кажуть, що ніякого дива тут нема. Воду пофарбувала посуха. Під час неї збіглися кілька обставин.

"Це рівень води, це концентрація солі в лимані і температурний режим. Коли це все збігається, то мікроорганізми, які присутні у лимані, отримують цей пігмент - у них виробляється і колір рожевий", - говорить еколог Сергій Гуцалюк.

Водночас під час спуску до лиману можна і побачити, і відчути шкірою ще одне рідкісне явище: нині біля берега Куяльницького лиману - багато солі, яка утворюється від різкого випаровування вологи.

"Як сніг. Незвично взагалі. Два тижні тому я купалася і взагалі не було цього білого", - говорить одеситка Ганна Домаскіна.

У такого казкового видовища є і зворотний бік. Хоч лиман набув казкових кольорів - він дуже обмілів. Подекуди рівень води сягає усього кількох сантиметрів і колишнім дном їздять автівки. Екологи кажуть: все мають виправити дощі. Тоді сіль і рожева вода у лимані зникнуть, а повноводним він стане ближче до зими, коли відкриють шлюз з моря і вода потече до водойми.

Відео Незвичне природне явище: Куяльницький лиман перефарбувався у червоно-рожевий колір

Водойма рожева, а береги - білі. Незвичне природне явище нині можуть спостерігати одесити. Відомий своїми цілющими властивостями Куяльницький лиман перефарбувався. Нині містяни влаштовують там фотосесії. ТСН зацікавилася, що змінило колір води та узбережжя.

Незвичне природне явище: Куяльницький лиман перефарбувався у червоно-рожевий колір

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин