Відпустка серед гарячого піску в українській пустелі.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями. 

ТСН у своєму спецпроєкті "Україна All Inclusive" розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон.

Наші кореспонденти пропонують провести відпустку на Херсонщині в Олешківських пісках - найбільшій пустелі Європи.  

Олешківські піски: звідки в Україні взялася пустеля

Олешківські піски, які прозвали пустелею, розташовані поблизу міста Олешки, що на Херсонщині. З’явилася вона тут не в штучний спосіб. Припускають, що вона виникла через те, що долиною стародавнього Дніпра за льодовикової епохи рухався велетенський масив континентального льоду. 

Він періодично приходив з півночі руслом Дніпра і приносив із собою сотні кілометрів ґрунт, який формував природні дамби. Вони відмежовували прильодовикові озера від нижньої ділянки русла ріки.

Оператор: Роман Крюков

Через танення льодовика рівень води в озерах підіймався: це спричинило прорив дамби. Величезний потік води рухався Дніпром до Чорного моря, й так у районі сучасної Нової Каховки осідали трильйони тон піску, змитого з берегів.

Однак остаточно утворитися пустелі допомогли все ж люди. Худоба, яку тут випасали, знищувала рослинний покрив, збільшуючи простір для пісків. Розширення піщаного масиву було підсилене вітровою ерозією. На появу пустелі повпливало і те, що у 19 столітті люди отримали на цій території землі, тож розпочалося знищення навколишніх лісів: це провокувало збільшення площі пісків.

Олешківські піски_5
Фото кореспондентки Тетяни Штан

Як дістатися Олешківських пісків

Олешківська пустеля розташована за 30 кілометрів від Херсону. Для тих, хто мандруватиме потягом, спочатку потрібно буде дістатися саме обласного центру. Так, сюди курсує поїзд-інтерсіті за напрямком "Київ - Херсон". Зі столиці він вирушає о 07:14, а до Херсона прибуває о 14:48.

Вартість квитків на потяг "Київ - Херсон":

  • у сидячому вагоні першого класу - 517 грн.;
  • у сидячому вагоні другого класу - 362 грн. 

Далі ж потрібно доїхати до найближчих населених пунктів автобусами "Херсон – Раденськ", "Херсон" – Великі Копані" або "Олешки – Раденськ". Далі ж рухатися на північ пішки до відкритих пісків своїм ходом. 

Також сюди можна доїхати власним автомобілем, автостопом або ж орендованою машиною.

Олешківські піски_1
Фото кореспондентки Тетяни Штан

Де поселитися та чим зайнятися на Олешківських пісках

В Олешківській пустелі температура піску сягає 70°C, дощі ж тут зустрічаються рідко. Іноді тут трапляються і піщані бурі. Відпочивати із наметами посеред Олешківських пісків буде надто гаряче та екстремально, тож єдиний варіант - оселитися неподалік від пустелі. Так, ціна за одну ночівлю у найближчих населених пунктах - Новій Каховці, Олешках чи Херсоні - коливатимуться від 300 за ліжко у хостелі до трьох тисяч за номер-люкс у готелі.

Оператор: Роман Крюков

На території Олешківських пісків є пішохідні, велосипедні та кінні походи. 

Тим, хто планує відвідати пустелю, варто пам’ятати про те, що Олешківські піски були закритою зоною, де був розташований військовий полігон. Тут знаходили від гільз для автомату до бомб, які не розірвалися. Туристам зазвичай боятись нічого, але варто бути уважними.

Відео Україна All inclusive: ТСН розвідала найживописніші куточки Херсонської області

Такого літа в нас ще не було. Через карантин закордонні пропозиції відпочинку - під великим питанням, і мільйони українців прицінються до відпусток на батьківщині. ТСН розвідала для вас найживописніші куточки України. Що, окрім неймовірних фото, можна отримати там і скільки це коштує. Перша історія з Херсонської області у спецпроекті "Україна All Inclusive" - тільки в ТСН. 

Україна All inclusive: ТСН розвідала найживописніші куточки Херсонської області

Залиште свій коментар