Онлайн для всіх, офлайн для киян: яким буде Одеський кінофестиваль 2020

Дата публікації
Перегляди
569
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Онлайн для всіх, офлайн для киян: яким буде Одеський кінофестиваль 2020

Фото: oiff.com.ua

11-й ОМКФ вперше в своїй історії відбуватиметься онлайн від 25 вересня до 3 жовтня.

Через пандемію коронавірусу COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) вперше відбудеться в онлайн-форматі.

Про це повідомляє пресслужба фестивалю.

Загроза другої хвилі пандемії вже змусила Одеський міжнародний кінофестиваль перенести дати проведення з літа на осінь. В результаті, фестиваль відбудеться, але у віртуальному світі. В онлайн-форматі у програмі Одеського міжнародного кінофестивалю традиційно проходитимуть усі програмні та позапрограмні покази, а також відбуватимуться майстер-класи та пресконференції.

Окрім того, в онлайн-форматі проходитиме індустрійна частина кінофестивалю Film Industry Office.

Але окрім онлайн-частини, в межах фестивалю в Одесі планують провести традиційний open-air кіноперформанс на Потьомкінських сходах. 

Один з найбільш очікуваних фільмів 11-го ОМКФ - антиутопія Валентина Васяновича "Атлантида", в якій немає жодного професійного актора. Всі ролі зіграли бійці і добровольці. Своєю чергою фільм отримав головний приз секції "Горизонти" Венеціанського кінофестивалю минулого року.

Також в онлайн-кінотеатрі можна буде подивитися унікальна документалку "Кубрик про Кубрика" режисера Грегорі Монро. Вона складається з архівних інтерв'ю, спогадів акторів і членів знімальних груп, а також аудіозаписів самого режисера. На них великий метр Стенлі Кубрик робить те, чого ніколи не робив: пояснює свої ж фільми

З нетерпінням чекають глядачі і на фільм "Тламес", який найстаріший і авторитетний журнал про кіно "Cahiers du Cinéma" назвав одним з найкращих фільмів 2019 року. Вперше його побачили в Каннах в "Двотижневику режисерів" і глядачі були вражені експериментальністю фільму.

Крім фільмів конкурсних та позаконкурсних програм, в рамках 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться серія майстер-класів від відомих кінопрофесіоналів. Серед гостей польська режисерка Агнешка Голланд, український режисер Роман Балаян, лауреат Канн і Венеції Рой Андерссон і "оскароносний" композитор Говард Шор, автор саундтреку до "Володаря кілець".

Одну з ретроспектив 11-го ОМКФ все ж таки відбудеться в "живому" кінотеатрі. Програма "Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х" буде проходити на "Сцені 6" в Довженко-Центрі, в Києві. Покази почнуться з 26 вересня і триватимуть до 7 жовтня.

У програму ретроспективи увійшли фільми одеських незалежних режисерів, які за часів соціальної турбулентності і невпевненості 90-х років створювали нове авторське кіно в пошуках етичних і світоглядних орієнтирів. Всього в програму увійшло п’ять фільмів:

"Дорога в Парадиз", режисер Юрій Белянський, 1991

"Пустеля", режисер Михайло Кац, 1991

"Лавка" Рубинчик і ... ", режисер Юрій Садомскій, 1992

"Людина К", режисер Сергій Рахманін, 1992

"Кульгаві ввійдуть першими", режисер Михайло Кац, 1993

Нагадуємо, що "Мистецький Арсенал" віддали на поталу художнику-аскету.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
569
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація