П’ять промислових об'єктів України, які варто відвідати заради неймовірних вражень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місце техногенної катастрофи, грандіозні радянські будівництва та інші промислові об'єкти України.

Україна багата на цікаві туристичні місця, серед яких і замки, і палаци, і різні природні дивовижі. Однак, промисловий туризм все ж залишається малопопулярним. Тому, ТСН.Туризм підготував 5 подорожей до промислових об'єктів України.

 Чорнобильська АЕС

Чорнобильська зона відчуження – закрита територія від 1986 року, після вибуху 4 реактора ЧАЕС. Крім панорами на саму атомну станцію, тут можна оглянути ще цілу низку цікавих місць. Два величезні міста – Прип’ять та Чорнобиль – колись були заселені робітниками, а нині стоять пусткою. Разом з тим охочих відвідати закриту зону вистачає, тому сюди періодично приїздять екскурсії. Також тут є покинуті села та дезактивований рудий ліс.

Ще один об’єкт зони відчуження – Радіолокаційна станція "Дуга". Вона використовувалась для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.

Чорнобильська АЕС_2
www.flickr.com/Michael Kötter

Дніпровська ГЕС

Легендарна гігантська гребля ДніпроГЕС розташована на річці Дніпро в межах міста Запоріжжя. Довжина греблі – 1300 метрів, а висота 60 метрів. Вперше вона запрацювала 1932-го року, була пошкоджена під час Другої світової війни та відбудована 1950-го року. Згодом, 1969-го року почалось будівництво ДніпроГЕС-2. Детальніше про історію будівництва та місцевості можна дізнатись в Музеї історії будівництва Дніпровської гідроелектростанції. Варто додати, що після зведення та запуску греблі вода в Дніпрі піднялась більше ніж на 37 метрів, а об’єм утвореного басейну становить більше 3 мільярдів кубічних метрів. При цьому, було затоплено численні навколишні землі.

Від греблі ДніпроГЕС видно острів Хортиця, який в давнину служив козацькою вольницею.

Дніпро ГЕС, Запоріжжя
www.flickr.com/Nick Kovtun

Кар’єри поблизу Кривого Рогу

Кривий Ріг – одне з міст, яке має величезну перспективу в сфері промислового туризму. Тут розташований кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату із видобутку залізної руди, який вважається одним з найглибших у Європі. Можна оглянути кар’єр, площа якого 570 гектарів, замовивши екскурсію в місті, однак на неї варто записуватись заздалегідь.

Крім кар’єрів в Кривому Розі, можна оглянути скансен гірничої техніки та з’їздити до Кочубеївських залізнорудних штолень, де також проводять екскурсії.

Кривий Ріг, кар'єр
www.flickr.com/Serhey Ruban

Одеський морський порт

Одеський морський торгівельний порт – найбільший в Україні та один із найбільших в чорноморському басейні. Вперше порт був відкритий 1794 року, а наразі в ньому діє 46 причалів.

Одеський порт – це не лише промисловий об’єкт, а й важлива грань історії міста. Гості Одеси можуть замовити сюди екскурсію, оглянути, як змінювалась забудова порту з роками, побачити термінали де приймають вантаж, оглянути унікальну техніку та вантажні кораблі зблизька. Крім того, під час екскурсії можна дізнатись багато нового про судноплавство. Загалом, Одеський морський торгівельний порт – це величезний музей просто неба.

Одеський порт
www.flickr.com/Serg Klimenko

Теребле-Ріцька ГЕС

Теребле-Ріцька гідроелектростанція розташована в долині річок Теребля і Ріка, біля села Вільшанка в Хустському районі Закарпаття. Після спорудження греблі з’явилось Вільшанське водосховище площею близько 80 гектарів. Довжина греблі – 153 метри, а висота – 46 метрів. Крім огляду лісистих закарпатських панорам, греблі та величезного плеса водосховища – тут можна відвідати Музей Теребовлянської ГЕС.

Закарпаття
www.instagram.com/mylovezakarpattya

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції