Пам'ятки старовинного Стамбула: восьме чудо світу та мечеть на 10 тисяч вірян

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це легендарне місто Туреччини, що служило столицею чотирьох імперій.

Стамбул -  одне з найбільших міст світу. Тут живе більше 15 мільйонів людей.  Це єдиний у світі мегаполіс, який розташований водночас на двох континентах - Європа та Азія.

Перші згадки про місто з'явились 8,5 тисячі років тому. Стамбул  встиг побувати Константинополем, Візантією, Царгородом, а ще столицею Римської, Візантійської, Латинської  та Османської імперій. Місто називають другим Римом, адже  його  побудували на 7 пагорбах.

Стамбул вважається містом мечетей. Тут їх близько 3 тисяч. Головна мечеть міста – Блакитна. І в неї цілих 6 мінаретів. Цю мечеть побудували за наказом султана Ахмеда-першого. Довгий час йому не вдавалось отримати жодної перемоги у битвах . Таким чином, він вирішив звернутися до Аллаха, аби нарешті випросити такий довгоочікуваний талан та перемогу для своєї країни.

Блакитною її називають через велику кількість блакитної кераміки в інтер'єрі. Тут 260 вікон із венеційського скла. Мечеть може вмістити до 10 тисяч відвідувачів. А килим у ній настільки м'який, що віряни засинають на ньому.

Навпроти Блакитної мечеті – величний Собор Святої Софії. Його називають восьмим чудом світу.

У XIV столітті Собор Святої Софії  вважався  найголовнішим православним храмом. Після того як турки у XV столітті завоювали Константинополь, собор перетворили на мусульманську мечеть. А вже на початку XX століття Собор Святої Софії почали вважати одним із найрозкішніших музеїв у всьому світі.

Дізнайтесь подробиці в сюжеті "Сніданок. Мій путівник".

Відео Мій путівник. Стамбул - Блакитна мечеть та Собор Святої Софії

Залиште свій коментар

Вибір редакції