Туристи їдуть до вінницького Афона подивитися на загадкові черепи та напитися з цілющого джерела

Дата публікації
Перегляди
5878
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туристи їдуть до вінницького Афона подивитися на загадкові черепи та напитися з цілющого джерела

Фото: Tong Gorokh

Із тисячолітнього храму можна помилуватися краєвидами Вінничини та Молдови.

Дністер тече українськими землями, утворюючи чимало унікальних місць для відпочинку та туризму. В Івано-Франківській та Тернопільській областях він протікає через величні каньйони. На Хмельниччині річка омиває подільські гори – товтри, а також утворює Дністровське водосховище. Під його водами назавжди зникло старовинне поселення Бакота - залишився лише монастир, що видовбаний тут у скелях вапняку. А Дністер серед пагорбів тече далі у Вінницьку область, де він врешті розділяє територію України і Молдови.

Фото: Tong Gorokh

Саме в прикордонній місцевості, неподалік села Лядова розташований один із найстаріших храмів України - Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир. Він велично височіє над Дністром та споглядає своїми скелястими келіями на інший берег. Скелі мають висоту близько 90 метрів, тому від монастиря відкривається чудовий краєвид, на фоні якого вийдуть чудові фотографії. Тут видно, як річка розділяє українські та молдовські землі. 

Датою заснування храму вважається 1013 рік. За час свого існування він зазнав багато змін та неодноразово руйнувався. Однак зараз багато будівель чоловічого монастиря, який діє, відновлено, ведуться реставраційні роботи. А в тисячолітніх келіях збереглись старовинні написи та зображення. В одній із печер зберігають таємничі черепи, які стоять просто у заглибленнях скелі.

Вважається, що заснував монастир Антоній Печерський, коли повертався із святої гори Афон. Саме він згодом заклав Києво-Печерську Лавру. В скельному монастирі є Антонієве джерело. Ченці вважають його цілющим, а науковці, які брали проби води, підтверджують її лікувальні властивості. Тут також є цілюща купіль. Однак для купання в ній потрібно одягти сорочку, яка прикриє все тіло.

Загалом монастир - це три величезні рукотворні гроти та келія, в якій жив святий Антоній. Крім цього, тут закладено кілька будівель, дзвіницю та кам'яні ворота в автентичному стилі. Тобто, складається враження, що все так і було тисячу років тому. Найцікавіша з новобудов – дзвіниця – розташована на вершині скелі. З її вікон відкривається найкращий краєвид на навколишні землі.

Завдяки своєму поважному вікові, багатій історії та розташуванню на скелях – монастир носить назву Подільський Афон. Тут можна відвідати старовинні келії, прогулятися стежками ченців та помилуватись захопливими панорамами Дністра.

Монастир розташований на околиці села Лядова Могилів-Подільського району Вінницької області, тут до нього ведуть дороговкази. Від Києва до Могилів-Подільського курсують атобуси, вартість квитка - від 295 грн. Вартість залізничного квитка від Києва - 150 грн. Від Могилева-Подільського до Лядової курсують рейсові автобуси щовівторка, щочетверга та щонеділі - о 7:00 та 10:30. Відстань між населеними пунктами - 17 кілометрів. До села також їздять автобуси з Вінниці.

У Лядовій готелів немає - кімнати здають в оренду місцеві жителі. Комфортне житло можна винайняти у Могилеві-Подільському - тут добре розвинута інфраструктура. Вартість готельного номера для одного - від 250 грн, а для двох - від 400 грн.

Фото: www.instagram.com/n1k0lay

До Могилева-Подільського варто їхати не лише заради скельного монастиря. В місті працює краєзнавчий музей, що налічує більше 6 тисяч старовинних експонатів. А сама будівля збудована 1928 року. Крім музею, тут збереглись старовинні храми, які добре видно з мосту через Дністер. На березі річки є облаштовані пляжі для купанння та прогулянок.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і слідкуйте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5878
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація