Подорож останньої миті: 5 найкращих місць для відпочинку на травневі свята

ТСН.ua зібрав цікаві місця, куди легко гайнути на вихідні.

Наближаються травневі свята, які дозволять українцям відпочити від роботи протягом кількох днів.

Однак, не всі матимуть можливість підготуватися до відпочинку заздалегідь та рушатимуть останньої миті.

Тому, ТСН.ua вирішив знайти п'ять цікавих місць, які розташовані недалеко від столиці і куди легко дістатися навіть на свята.

Етнографічний комплекс "Українське село"

Київська область, село Бузова

15 км від Києва

Якщо на травневі свята вам захочеться стати ближчими до українських традицій, Пирогів – не єдине місце для подорожі.

Лише за 15 км від Києва розташований етнографічний комплекс "Українське село", де цікаво сплелися стародавні традиції із сучасністю. У комплексі можна замовити екскурсію музеєм, відвідати храм, що діє, взяти участь у майстер-класах із гончарства чи ковальства.

Крім того, на території пропонують спробувати традиційні українські страви або ж, звично для травневих свят, посмажити на природі шашлик.

Найцікавішим місцем для дітей стане невеличкий зоопарк із поросятами, поні, віслюками та оленями.

Етнографічний комплекс «Українське село»
etno-selo.com.ua

Дістатися з Києва можна: автобусом, автомобілем

 

Коростишівські кар'єри

Житомирська область, Коростишів

105 км від Києва

Лише за 100 км від столиці навколо Коростишева розкинулись живописні штучні кар'єри. У глибині лісу перед туристами відкривається живописне штучне озеро, яке з'явилося тут на місці затопленого кар'єру. Скелясті береги, урвища висотою по 10 метрів, які неймовірно нагадують пейзажі Карелії, заворожують красою.

Між дерев та штучних озер із легкістю можна знайти галявину для пікніка та відпочити, споглядаючи неймовірні краєвиди.

Дістатися з Києва можна: автобусом, автомобілем.

Коростишівські кар'єри
theTrip.com.ua

Замок Радомисль

Житомирська область, місто Радомишль

109 км від Києва

Побувати у справжньому замку можна практично поблизу самого Києва. Історико-культурний комплекс "Замок Радомисль" — приватний музейний комплекс, створений в місті Радомишль (Житомирська область) українським медиком і політиком Ольгою Богомолець. У комплексі, який нагадує фортецю, є єдиний в Європі Музей української домашньої ікони.

Окрім унікального музею та концертної зали із живим джерелом, відвідувачі можуть пройтися живописним ландшафтним парком, повним рідкісних рослин та підводних джерел із питною водою. В замковому ландшафтному парку живуть різні тварини — бобри, річкові видри, норки, водяні щури, а також птахи — шпаки, лелеки, дятли.

Дістатися з Києва можна: автобусом, автомобілем. 

Замок Радомисль
Facebook/Замок Радомысль/Radomysl Castle

Чернігів

142 км від Києва

Це стародавнє українське місто на мальовничих берегах Десни. Перше із чим асоціюється сучасний Чернігів у тих, хто побував там хоч раз, – церкви: маленькі церковки, величезні храми, що біліють на пагорбах та стародавні монастирі. І найвигідніше вони виглядають саме  навесні, на фоні рослинності, що буйно квітне.

Під містом збереглися не менш стародавні печери, де неслабкодухі можуть відчути подих української історії.

Озброївшись мапою та гарним настроєм, історичний центр Чернігова можна пройти пішки за кілька годин. Почати варто з дитинця Древнього Чернігова, де нині відкривається чарівний вид на Десну. Саме тут височіє окраса Чернігова – Катеринський собор, який наразі є одним з еталонів українського (козацького) бароко.

Після тривалої прогулянки Черніговом у центрі міста можна зручно розташуватися в одному із багатьох затишних кафе або у парку та поспостерігати, як на місто спадає вечір. Нічний Чернігів із неймовірною підсвіткою церков здатний вразити чи не більше, ніж здивував удень.

Дістатися з  Києва можна: автобусом, електричкою, потягом, автомобілем

Чернігів
Chernigiv-city.com

Софіївський парк

Черкаська область, місто Умань

208 км від Києва

І все ж, на свята, особливо у гарну погоду, хочеться подовше побути на природі. Саме тому варто відвідати парк "Софіївка" в Умані.  Великий дендропарк був створений більше 200 років назад. "Софіївка" має дуже романтичну історію свого заснування, адже парк польський граф Потоцький присвятив своїй дружині.

У парку, яким буде цікаво гуляти як удвох, так і великою компанією, рідкісна зелень (близько 2000 видів дерев та 1000 рослин) гармонійно сплітається зі скульптурами героїв міфів Стародавньої Греції. Загалом, вся атмосфера "Софіївки" пронизана загадковістю, адже тут можна відвідати грот "Страху та сумнівів" та поспостерігати за невеличким водоспадом.

Дістатися з Києва можна: до Умані – потягом, автобусом

Софіївський парк

Утім, якщо ж у вас все ж знайшлося кілька днів для підготовки до подорожі, на травневі вихідні варто відвідати кілька місць далеко за межами Київської області.

Одним із напрямків може стати західна столиця України - Львів. Однак, будьте готові, що квитки на потяг за кілька днів до свят знайти буде практично неможливо.

Ближче до Карпат доведеться їхати тим, хто захоче побувати в Івано-Франківську.

Хуст
УНІАН

А от для того, аби побачити на свята справжнє море з нарцисів, туристам доведеться їхати аж до Закарпаття. Біля невеличкого містечка Хуст розкинулася ціла долина нарцисів, які починають цвісти у травні. травневі свята

Залиште свій коментар

Вибір редакції