Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди приїздять до парку розважитись та полікувати легені цілющим повітрям соляних печер.

У румунському місті Турда, у Трансільванії, знайшли оригінальне застосування тисячолітнім соляним шахтам, що розташовуються на його околиці. Тут, у величезних залах видобувних кар’єрів, розмістили парк розваг Salina Turda. До його оздоблення власники підійшли творчо і тепер він радше нагадує химерні декорації фільму-антиутопії ніж розважальний центр.

Під склепіннями закам’янілої солі розташовується оглядове колесо та майданчики для дітей, поле для міні-гольфу, боулінг, більярдні та тенісні столи, а ще амфітеатр. Крім цього, в шахті можна прогулятись старовинними шахтарськими проходами та оглянути місця видобутку солі. Деякі декорації тут зроблені із залишеної видобувної техніки. На вибір можна гуляти самому чи замовити екскурсію.

Серед інших розваг – прокат човнів для прогулянки підземним озером.

У трансільванському парку розваг є SPA і оздоровчий центр, а також кілька басейнів. Крім того, тут практикують галотерапію – профілактика різних захворювань, зокрема легеневих, вдиханням лікувального повітря соляних шахт. Зокрема, довгий час підземні соляні зали використовувались як соляний оздоровчий санаторій.

На поверхні, поблизу шахт, розташовуються кафе, де подають традиційні трансільванські страви, сувенірні лавки та автостоянка. А в шахтах можна не лише відпочити, а й зробити унікальні знімки серед "утилітарних" декорацій. Для відпочинку в соляних підземеллях варто з собою взяти теплий одяг – у Саліна Турда прохолодно цілий рік.

Вартість входу для дорослих – близько 6 євро, для дітей – 3 євро.

Шахта у Турді почала працювати 1075 року, а остаточно закрилась – 1932. Згодом її соляні тунелі почали використовувати для оздоровлення людей з легеневими хворобами. Наразі, крім шахти з лікувально-розважальними атракціями, у Турді є ландшафтний парк зі скелями, залишки давнього римського поселення та історичний музей.

Раніше згадувалось про унікальний парк розваг у Польщі. Тут просто неба є незвичайний музей динозаврів зі скульптурами доісторичних тварин у реальний розмір.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції