Райська ідилія поруч з війною. Як Ізраїль не відлякує туристів боями та армійцями на вулицях

Місцеве населення швидко звикло до підвищених заходів безпеки.

Ізраїль – це, з одного боку, країна у стані перманентних воєнних дій, а з іншого - там неймовірна кількість стародавніх пам'яток. Чи безпечно святу землю побачити на власні очі - дізнавалася кореспондент ТСН Валентина Доброта.

На входах до торговельних центрів – обов'язкова перевірка вмісту сумок. До всіх відвідувачів застосовують металошукач. Київське подружжя Жуків про таке читало в Інтернеті, але це родину не стримало від подорожі на святу землю.

У планах подружжя - об'їздити всю країну. Спочатку стародавню фортецю на південно-західному узбережжі Мертвого моря Масаду. Це друге, після Храму Гробу Господнього в Єрусалимі , відвідуване місце в Ізраїлі.

Ймовірно заїдуть і до підземного міста третього століття до нашої ери Мареші, все виробництво в якому було розташоване під землею в печерах. Як не дивно, у цих людних місцях таке враження, що охорони нема взагалі.

"У нас хороші сили безпеки. І не дивлячись на те, що ви зараз їх не бачите, всіх перевіряють, все ще в аеропорту перевіряють, по місту ходить багато прихованих військових", - розповідає екскурсовод Сєва Браїлов.

ВідеоОзброєні солдати та металошукачі: чи безпечний Ізраїль для туристів

Але поки що родина Жуків звикає до людей зі зброєю на вулицях Тель-Авіва. Тут автомат з рук не випускають навіть під час обіду. Зброя завжди при солдатові. Шай в армії служить кілька років, і вже звик, що туристи спочатку дивуються, а потім просять сфотографуватися з ним.

"Перші два дні всі обертаються, не звично, що солдати ходять по вулиці, всі зазвичай просять сфотографуватися. Напевно фільмів надивилися", - каже військовий.

Хана вже двадцять п'ять років живе тут. Каже, спочатку і друзі, і родичі боялися приїздити до неї в гості.

"Я їх заспокоюю, це життя, ось вчора чи позавчора стріляли на Півдні. Але, я вважаю, дивіться - життя проходить, в кафе сидять люди, ніхто не боїться", - каже Хана.

На підтвердження того, що ізраїльськими вулицями можна гуляти вільно, на набережній Тель-Авіва ми зустріли двадцятого начальника Генштабу Армії оборони Ізраїлю Бені Ганца.

"Щодо стану безпеки: нині все гаразд, бувають окремі інциденти, але загальна картина добра. Це не означає, що Ізраїлю можна розслабитися, все під контролем", - запевняє Ганц.

В Ізраїль їдуть зі всього світу. Навіть кількість туристів з України, порівняно з минулими роками, зросла на десять відсотків. Торік сто тисяч українців відвідали святу землю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: