Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ryanair запропонував пасажирам доплатити за квитки через підвищення авіаподатку в Німеччині

Пасажири мають зробити вибір доплачувати чи ні до 18 грудня 2020 року.

Лоукостер Ryanair запропонував своїм клієнтам, які будуть вилітати з аеропортів Німеччини після 1 квітня 2020 року, доплатити або повернути квитки без штрафу через підвищення авіаційного податку, повідомяє avianews.com

У разі, якщо пасажир не скасує своє бронювання, то з нього буде знята додаткова плата 5,53 євро для рейсів у межах Німеччини, а у ЄС та за її межі -  9,96 євро.

У листі Ryanair підкреслюється, що парламент Німеччини схвалив підвищення авіаційного податку 15 листопада 2019 року, через що авіакомпанії повинні будуть збирати підвищений збір з усіх пасажирів, що мають бронювання на рейси 1 квітня 2020 року та після цієї дати.

"Уряд Німеччини збільшує податок як частину програми з захисту клімату. Ryanair вважає, що збільшення податку не захистить клімат. Європейські авіакомпанії вже платять високі екологічні збори, і тільки один Ryanair заплатить 630 млн євро таких платежів в 2019 році", - йдеться у повідомлені перевізника.

Авіакомпанія пропонує боротися зі змінами клімату іншими способами - інвестувати в нові літаки, заповнювати більше місць на кожному кріслі і вирішити проблему з керуванням повітряним рухом, через яку викиди вуглекислого газу збільшуються на 10% через польоти літаків за більш довгими маршрутами. 

Збільшення податку правляча коаліція пояснює захистом екології та бажанням скоротити викиди вуглекислого газу. Для того, щоб простимулювати пасажирів використовувати наземний транспорт, одночасно із збільшенням податку на авіаквитки уряд запропонував знизити ставку ПДВ на квитки на поїзди далекого прямування з 19% до 7%.

Від 1 квітня 2020 року податок на авіаквитки на внутрішні і європейські рейси, включаючи рейси в Україну (зона 1), складе 13,03 євро, на рейси тривалістю до 6000 км (зона 2) - 33,01 євро, на рейси більшої дальності (зона 3) - 59,43 євро.

Згідно з прогнозами уряду, збільшення податку на авіаквитки принесе додатково тільки в 2020 році 470 млн євро, а в перерахунку на 12 місяців додаткові доходи складуть 785 млн євро. Зараз розмір податку становить 7,38 євро для зони 1, 23,05 євро для зони 2, 41,49 євро - для зони 3.

Вперше податок почав стягуватися з пасажирів, чиї рейси виконувалися з 1 січня 2011 року з аеропортів Німеччини. Від оплати збори звільнені пасажири до двох років, а також пасажири, що прямують транзитом через аеропорти Німеччини. Таким чином, уряд надав пільги авіакомпаніям, що розвивають трансфер, в той час як від податку постраждали лоукости, які продають квитки з точки в точку.

Нагадаємо, у дев'яти країнах ЄС планують ввести загальний податок на авіацію. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції