Що на вас чекає у Флоренції: фрески як футбольне поле та "синдром Стендаля"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відпочивальники до блиску натирають рило флорентійському кабану, в надії знову повернутись до міста.

Одне з найгарніших міст Італії - Флоренція. Тут створювали скульптури й малювали картини Мікеланджело та Леонардо да Вінчі. Архітектура міста – неймовірна, від неї просто таки перехоплює подих.

Гуляючи Флоренцією людина навіть може отримати культурний шок. У зворушених красою міста туристів паморочиться в голові, пришвидшується серцебиття, погіршується координація рухів і можуть навіть з’являтись галюцинації – все це від неймовірної кількості краси. Такий стан назвали "синдромом Стендаля". Подейкують, що саме французький письменник від флорентійської архітектури та мистецтва мало не знепритомнів. Мистецтво тут не лише в музеях та галереях - воно скрізь, навіть на вулиці.

Перлина і символ міста - собор Санта Марія дель Фйоре та його грандіозний цегляний купол. Черга всередину – ніколи не зникає. А щоб піднятись нагору треба подолати 463 сходинки. Але це, насправді, варте того. З внутрішнього балкона можна розглянути розписи купола зсередини. Він покритий величезною фрескою – це витвір мистецтва просто на стелі, розміром із футбольне поле. А з зовнішніх майданчиків відкриваються прекрасні панорами на Флоренцію.

Флоренція

У місті збереглось чимало історичних та культурних пам’яток. Серед них - палаци, старовинні мости та костели. А галерей та музеїв у Флоренції не перелічити. Найпопулярніша галерея міста розташована у Флорентійській академії мистецтв, що найстаріша у Європі. Саме тут зберігається оригінал статуї "Давид" Мікеланджело та багато інших відомих скульптур та творів живопису.

Одне з найзалюднених місць міста – біля флорентійського кабана, бронзової копії античної скульптури з мармуру. Кажуть, хто потре рило тваринки – обов’язково повернеться до Флоренції наступного року.

Варто згадати, що Флоренція – це місто-побратим Києва. Тобто між цими містами налагоджено дружній зв'язок для обміну досвідом у розв'язанні аналогічних проблем, що постають перед міськими органами управління та організаціями.

Дізнайтесь подробиці в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Італія - культурний шок у Флоренції

Залиште свій коментар

Вибір редакції