Сікстинська капела печерних людей: у Колумбії виявлено найбільшу у світі колекцію доісторичних наскельних зображень

Дата публікації
Перегляди
838
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сікстинська капела печерних людей: у Колумбії виявлено найбільшу у світі колекцію доісторичних наскельних зображень

Фото: GipriarteRupestre. Facebook

В тропічних лісах Амазонки археологи знайшли десятки тисяч наскельних зображень, протяжністю 13 кілометрів.

У Колумбії неподалік від національного парку Чірібікете археологи виявили неймовірну доісторичну "галерею", яку вже охрестили "Сікстинською капелою древніх".

Про це повідомляє The Guardian.

Імовірно, зображення були створені близько 12,5 тисячі років тому. Археологи зробили такий висновок, виходячи з наскельних малюнків тварин, що мешкали в цих лісах близько 12 тисяч років тому: гігантських лінивців, палеолам і коней, які жили на Землі останнього льодовикового періоду.

Експозиція "Сікстинської капели древніх" містить малюнки як тварин і птахів, так і людей, які здійснюють різні обряди, танцюють, є тут також відбитки людських долонь і зображення рослин-галюциногенів.

Фото: Thomas Holtz. Facebook

Професор Хосе Іріарте з Університету Ексетера, який керував командою археологів, розповів, що мова йде про декілька десятків тисяч картин - щоб детально вивчити їх, можуть знадобитися зусилля не одного покоління дослідників. "Всі зображення дуже реалістичні і деталізовані. Завдяки їм ми можемо отримати уявлення про те, як виглядали доісторичні тварини", - розповів професор.

Територія, на якій були виявлені наскельні малюнки, до недавнього часу була повністю закритою, щоб потрапити туди був потрібний особливий дозвіл. Вчені підозрюють, що в цьому регіоні можна знайти ще багато інших малюнків.

Нагадуємо, що у літописному місті під Львовом виявили панський будинок XVI століття.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
838
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація