Театр планет: сім місць в Україні, звідки можна "вирушити в подорож" Всесвітом

Дата публікації
Перегляди
964
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Театр планет: сім місць в Україні, звідки можна "вирушити в подорож" Всесвітом

Коли немає можливості мандрувати планетою, можна вирушити за її межі, просто відвідавши планетарій.

Планетарій – це дивовижне місце, де фантастика стає реальністю, а таке далеке зоряне небо можна розглянути зблизька. У багатьох містах України можна знайти свій планетарій. Всі вони різних розмірів і з різними можливостями, але кожен з них знайомить гостей з дивовижним світом Всесвіту. Тим більше, що всі вистави йдуть без акторів і дуже обмежена кількість глядачів. Тож можна сміливо вирушати у зіркову подорож разом з дітьми.

Туризм.ТСН.ua склав повну мапу українських планетаріїв, де можна побачити полярне сяйво, роздивитися Венеру та Марс і дізнатися цікаві факти про космічні станції.

Музика небесних сфер

В центрі Києва є унікальне місце, де фантастика стає реальністю, а зоряне небо милує своєю красою і відкриває свої таємниці будь-коли та за будь-якої погоди. Це дивовижне місце – Київський планетарій, один з найбільших планетаріїв Європи. Вже понад шістдесят років він радо зустрічає своїх відвідувачів.

Київський Планетарій був заснований 1952 року всесвітньо відомим астрономом Сергієм Костянтиновичем Всехсвятським.  Спочатку планетарій розташовувався у переобладнаному Олександрівському костьолі. І лише через 35 років,  1987 року товариство "Знання" України збудувало для планетарію нову унікальну сферичну будівлю.

Київський планетарій – найстаріший в Україні, але завдяки оновленому обладнання є одним з кращих. Під час перегляду фільмів юні та дорослі глядачі можуть насолодитися неймовірними спецефектами: побачити метеоритний дощ, рух комети або полярне сяйво. Програма періодично оновлюється, один з кращих фільмів для маленьких і дорослих глядачів – "Вояджер: Подорож у нескінченність", який буде йти протягом листопада.

Шоу розповідає захопливу історію про найбільш знаменну космічну місію в історії людства. 1977 року було запущено два космічних апарати для дослідження найвіддаленіших планет Сонячної системи: Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна та їхніх супутників.

Глядачам пропонують подивитися на планети-гіганти очима космічних апаратів “Вояджер” та повторити їхню подорож у цьому новому повнокупольному фільмі для планетаріїв.

А ще в столичному планетарії створена та діє постійна відкрита мистецька програма – ArtSpace. Вона являє собою поєднання мистецьких подій з унікальними технологічними можливостями планетарію, що дозволяє створювати шоу, які не мають аналогів. В наявності є джазова програма, танго, романтична програма тільки для двох.

Вартість квитка: на фільм "Вояджер: Подорож у нескінченність" – від 200 гривень.

Музичні програми ArtSpace – від 550 грн

"Всесвіт для двох закоханих під зоряним небом" - 15 тисяч грн.

Розташування: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 57/3

Більше інформації

Чумацьким шляхом

Після реконструкції 2014-2015 років Вінницький планетарій став одним із найкращих в Україні, коли в ньому запрацювала система повнокупольної проекції. Це єдине місце у Вінниці, де можна милуватись зоряним небом вдень та за будь-якої погоди.

Програма інформативних шоу на листопад включає в себе фільми на різну тематику для дорослих і маленьких любителів пригод. Одна з чудових програм – "Чумацькі зорі". Фільм присвячено чумакам — мандрівному українському купецтву, та народній українській астрономії. Герої та сюжет фільму є вигаданими. А от стародавні уявлення українців про зоряне небо ретельно відтворені за допомогою різноманітних наукових народознавчих джерел.

Вартість квитків – 40 гривень для дорослих, 30 гривень для школярів і студентів, 20 гривень для дітей.

Розташування: м. Вінниця, вулиця Хлібна, 1

Більше інформації

Створити свою Галактику

1957 року з ініціативи радянського астронома Миколи Павловича Барабашова був відкритий Харківський планетарій. Першим встановленим апаратом під кулястою банею будівлі був "Планетарій УП-4". З початку роботи планетарію були створені астрономічні гуртки для учнів різного віку.

Харківський планетарій здатний здивувати навіть найвибагливішу дитину та найскептичнішого дорослого. Тут є експозиція, присвячена уфологічним дослідженням, з інформацією про аномальні зони планети і галереєю фігур інопланетян. У Харківському планетарії є близько 500 експонатів. Один з найголовніших - рельєфний глобус Землі, який є найбільшим на пострадянському просторі.

Також це повноцінний астрономічний центр з апаратом “Планетарій”, який дозволяє побачити картину зоряного неба, телескопом, в який можна розглянути Місяць, планети та яскраві комети, а також науково-популярними програмами для глядачів різного віку. У листопаді дорослим і дітям буде вкрай цікаво на програмі "Таємниця темної матерії". Цей фільм познайомить з найбільшою загадкою сучасної астрофізики. Ви зрозумієте, чому ми знаємо, що темна матерія існує, і чому цей пошук є одним з найскладніших і найцікавіших, які може запропонувати наука.

Вартість квитка  - 100 грн

Розташування: м. Харків, провулок Кравцова, 15

Більше інформації

Знайти свою щасливу зірку

Оновлений планетарій у Запоріжжі відкрили нещодавно – 5 вересня 2017 року. Він розташований в будівлі Палацу дитячої та юнацької творчості. Пізнавальний фільм про Всесвіт і навколишній світ тут буде цікаво подивитися і дорослим, і маленьким глядачам. У програмі є кілька фільмів: про Сонячну систему і сузір’я для дорослої аудиторії, про секрети сонячної системи для школярів і про захопливий підводний світ для найменших любителів пригод.

Потрапити на сеанс можна тільки за попереднім записом телефоном.

Вартість – від 50 грн.

Розташування: м. Запоріжжя, площа Запорізька, 1

Більше інформації

Він сказав "Поїхали"

Херсонський планетарій із цементною Землею-глобусом зліва, і цементним макетом Місяця, який розташований праворуч від входу, відкрився 15 травня 1960, а 1965 року отримав ім'я Юрія Гагаріна з особистої згоди першого космонавта.

Планетарій у Херсоні не зможе здивувати масштабами та сучасними технологіями. Але його програми дуже сподобаються юним астронавтам. Для перегляду пропонуються повнокупольні варіанти програм “Зоряне небо осені”, “Астрономія для дітей”, “Астрономіфи”, а також програми в форматі стерео – “Космос очима телескопа Хаббл”, “Космічна станція 3D”, “Сім чудес Сонячної системи”. Перед початком сеансу на глядачів чекають пізнавальні лекції. Фільми будуть цікаві дітям віком від п’яти років.

Вартість квитків – 70 гривень для дорослих і 50 гривень для дітей

Розташування: м. Херсон, вулиця Воронцовська, 14

Більше інформації

Крізь терени до зірок

До розпаду Радянського Союзу Одеський планетарій, з кінолекторієм, музеєм і бібліотекою, розташовувався в будівлі Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря біля Залізничного вокзалу. Кілька поколінь одеситів долучалися до науки під високими стелями колишньої культової споруди. У 1990-х, коли вже нова держава взяла курс на повернення церкви її майна, планетарій було зачинено. До того ж таємничим чином зникло унікальне обладнання.

Сьогодні здійснити захопливу подорож у загадковий космос можна лише на території науково-розважального інтерактивного комплексу “Музей цікавої науки”. Тут, крім постійної експозиції, працює Планетарій. Батьки разом з дітьми можуть дізнатися цікаві факти про Галактику, доторкнутися до зірок і оцінити велич і силу Сонячної системи. Цікава програма "Мильна астрономія". Глядачі стануть свідками зародження нашого всесвіту в результаті Великого вибуху, зможуть доторкнутися до Місяця, взяти участь у запуску ракети, приміряти на себе "космічний скафандр".

Познайомившись з астрономією під час фільму, доповнити знання можна на лекціях на тему науки, які також відбуваються в музеї.

Вартість квитка на наукове шоу – 100 гривень.

Розташування: м. Одеса, проспект Шевченка, 4Е

Більше інформації 

Злітати вище неба

Невеликий планетарій можна знайти й у Львові. Розташований він на території Інтерактивного музею цікавою науки і техніки “Еврика”. Через пізнавальні фільми юні та дорослі глядачі зможуть дізнатися цікаві факти про космос і життя на Землі. Гості самі можуть вибрати тематику фільму, в програмі є фільми про космос, про крижані світи, про життя під мікроскопом, також є кілька мультфільмів для найменших глядачів. Ви маєте можливість поринути у світ космічних відкриттів і дізнатися про причини виникнення Всесвіту. Під час розповіді, буде порушено багато питань, такі як розташування зірок на небі, структура сузір'їв, будова Сонячної Системи, відкриття Галілея та Коперника. Також покажуть сучасний погляд на Всесвіт за допомогою космічного телескопа імені Едвіна Хаббла і розкажуть про перспективи новітнього орбітального телескопа імені Джеймса Вебба.

Особливістю цього планетарію є атракціон, завдяки якому можна почуватися як на американських гірках або як на гірках в космосі.

Вартість квитка – 30 гривень, дітям до чотирьох років – безкоштовно.

Розташування: м. Львів, вулиця Княгині Ольги, 106

Більше інформації.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
964
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація