Туристи в небезпеці: Турецький уряд звинуватили в умисних вбивствах

Туристи в небезпеці: Турецький уряд звинуватили в умисних вбивствах

Фото: Associated Press

Реальна кількість заражень COVID-19 у Туреччині становить 70 тисяч і це привід для більш жорстких мір, ніж запроваджено зараз.

"Те, що відбувається в Туреччині останні кілька тижнів, можна з повним правом назвати масовим навмисним вбивством", - таку гучну заяву в інтерв'ю турецькому опозиційному виданню зробила Шебнем Корур Фінчанджі, пані голова провідної Турецької медичної асоціації (TTB).

Про це повідомляє Ahval.

Мова ідеться про ситуацію коронавірусом: ТТВ заявляє, що офіційна статистика брехлива, але головне - що запроваджені урядом Туреччини заходи щодо стримування коронавірусу явно недостатні і сильно запізнюються, через що в Туреччині вже загинула величезна кількість невинних жертв COVID-19, яких можна було б уникнути при повноцінному локдауну.

"Організації охорони здоров'я країни закликали до більш повного обмеження протягом місяця, щоб зупинити поширення COVID-19, фактичні показники якого в Туреччині набагато вищі, ніж офіційно оголошені міністерством охорони здоров'я. Цифри зовсім не такі, як ті, які оголошує МОЗ щовечора", - заявила Шебнем Корур Фінчанджі.

Офіційно запроваджені Туреччиною минулого тижня обмеження включають частковий карантин у вихідні - пересування дозволено від 10 до 20 години; обмежені години роботи ресторанів, кафе, торговельних центрів і перукарень. Однак на туристів комендантська година не розповсюджується.

Міністр охорони здоров'я Туреччини Фахреттін Коджа  21 листопада заявив, що за останні чотири місяці кількість випадків COVID-19 в країні збільшилася у вісім разів, закликавши громадян залишатися вдома. Але знову ж таки ніякого обов'язкового карантину Туреччина не вводить.

Медики, своєю чергою, закликають до повного локдауну. "Будь-який простір, де збираються люди, має бути закрито чи обмежено, але ні торговельні центри, ні громадські місця не закриваються". ТТВ закликає до повної зупинки всього виробництва в Туреччині, крім основних послуг, до того ж цей період повинен бути мінімум 14 днів, але в ідеалі довше. "Наука показує, що швидкість спалаху може знизитися вдвічі за 28 днів", - запевнила пані Фінчаджі і назвала те, що відбувається в останні дні "умисним вбивством".

"Тому що відповідальність за запобігання смертей і вживання необхідних запобіжних заходів лежить на уряді. Можна говорити про навмисне вбивство, скоєне урядом", - пояснила вона. За її словами, реальне число добових випадків зараження COVID-19 в Туреччині становить 70 тис. людей.

Нагадуємо, що у ЄС спрогнозували, коли відновляться звичні польоти за кордон. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація