У Барселоні офіційно дозволили закінчити будівництво відомого храму-довгобуду роботи Гауді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Орієнтовно роботи завершать у 2026 році до сторіччя від смерті архітектора.

Влада Барселони видала офіційний дозвіл на будівництво однієї з найвідоміших будівель у світі - Храму Святого Сімейства роботи архітектора Антоніо Гауді.

Будівництво католицької церкви почалось ще у 1882 році - тоді було закладено перший камінь споруди. Однак, як пише DW, в жодних офіційних реєстрах немає дозволу на це будівництво. Те, що відома туристична цікавинка вже 137 років поспіль зводиться незаконно, виявили лише у 2016 році. Є лише одна згадка про те, що Гауді одного разу прийшов до влади села Сант-Марті, що пізніше стало районом Барселони, і попросив дозволу на будівництво, однак відповіді не отримав.

Тепер, як зазначили у міській владі Барселони, “історичну аномалію у нашому місті” було ліквідовано. Заплановано, що храм завершать будувати у 2026 році - до 100-річчя від смерті Гауді. Якщо всі плани втіляться в життя, то базиліка стане найвищою релігійною спорудою у Європі.

Храм Святого сімейства, Іспанія, Барселона_1
Associated Press

Кожного року більше як 4,5 мільйонів охочих відвідують цю величезну католицьку церкву і сплачують від 19 до 43 євро за вхід. Храм внесений до спадщини Юнеско від 2005 року. Гауді трагічно помер у 1926 році під колесами трамваю, на той момент він встиг побудувати лише один фасад будівлі, хоча останні роки всі присвятив цьому проекту. Відтоді будівництво переривалось на кілька років через громадянську війну, а створені Гауді модель та креслення собору знищили анархісти. А в 1990 роках будівництво взагалі хотіли припинити “через недоцільність”, але воно продовжилось завдяки фінансуванню католицьких організацій та меценатів з усього світу. 

Нагадаємо, нещодавно SkyUp Airlines запустила регулярні рейси із Харкова та Запоріжжя до Барселони

Залиште свій коментар

Вибір редакції