Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Парижі встановили скандальну скульптуру Джеффа Кунса "Букет тюльпанів"

2017 року проти відкриття скульптури підписали вісім тисяч парижан, які вважають, що Кунс подарував місту свою роботу задля реклами.

4 жовтня 2019 у Парижі відбудеться офіційне відкриття дванадцатиметрової скульптури Джеффа Кунса "Букет тюльпанів". Скульптура у формі руки, що тримає букет з 11 кольорових повітряних куль, повідомляє lemonde.fr.

Скульптуру замовила колишній посол США у Франції Джейн Хартлі 2016 року, щоб висловити підтримку парижанам після терактів, що відбулися в листопаді 2015 року.

Джефф Кунс
leparisien.fr

Скульптуру планували встановити у дворі музею Пале-де-Токіо, але проти цього виступили місцеві жителі і французькі художники. Вони були впевнені, що робота Кунса порушить архітектурну єдність палацу, затулить монументальну скульптуру "Франція" Антуана Бурделя і зіпсує вид на Ейфелеву вежу, що відкривається через колонаду музею.

Джефф Кунс
leparisien.fr

Крім того, французи звертали увагу, що Пале-де-Токіо не має стосунку до районів на сході столиці, де сталися теракти. Помічник мера Парижа у справах культури Крістоф Жирар сказав, що такої полеміки не було в місті від часів встановлення Ейфелевої вежі.

Джефф Кунс
scmp.com

Джефф Кунс — популярний американський художник. Відомий своєю пристрастю до кітчу, особливо в скульптурі. Його роботи входять до найдорожчих творів сучасних художників. Найвідоміші з них: "Три м'ячі 50/50 Бак" (1985), 13-метрова скульптура тер'єра "Щеня", прикрашена квітами  для виставки у Німеччині (1992), "Балерина, що сидить" біля "Рокфеллер" центру в Нью-Йорку (2017) тощо.

Нагадаємо, Google запустив безкоштовний віртуальний тур Версалем. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції