У Єгипті виявили загадкову мумію, яка змінює уявлення про цивілізацію

Дата публікації
Перегляди
150к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Єгипті виявили загадкову мумію, яка змінює уявлення про цивілізацію

Фото: Associated Press

В ході дослідження з'ясувалося, що єгиптяни муміфікували левеня.

У  храмовому комплексі Бубастеум в Саккарі археологи виявили унікальну гробницю жерця, який служив при третьому фараоні П'ятої династії - Неферіркара. Однак під час розкопок вони також знайшли шахту, заповнену муміфікованими кішками. Вважається, що всі вони були принесені в жертву богині Бастет.

Про це повідомляє Еxpress.

Проте одна з них спантеличила вчених. "Як і будь-яка людина, я бачив кішок різних розмірів. Але настільки величезної я ніколи не зустрічав. Нам довелося вивчити останки, щоб зрозуміти, що це таке", - розповів один з членів команди.

Храмовий комплекс Бубастеум в Саккарі . Фото: Associated Press

Останки тварини були передані для аналізу єгиптологу Салимі Ікрам, яку також здивували розміри тварини. В ході дослідження з'ясувалося, що єгиптяни муміфікували левеня.

"Вперше в історії муміфікації у нас в Саккарі з'явився лев. Муміфікований лев. Це просто неймовірно, тому що у нас є свідчення про "левові катакомби", і ми роками шукали їх", - розповіла вона.

"Тепер логічно думати, що одним з таких місць є Бубастеум. Просто приголомшливо знати, який внесок цей лев може додати для розуміння староєгипетської культури, економіки, релігії", - додала Ікрам. Пізніший аналіз підтвердив, що мова дійсно йде про левеня, який жив приблизно в 600 р. до н.е.

"Це змінює наші уявлення про те, як стародавні єгиптяни взаємодіяли з дикими тваринами, як вони їх розводили, поклонялися їм і приносили в жертву", - підсумувала єгиптолог.

Нагадуємо, що у Єгипті знайдено унікальне поховання 59 мумій.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
150к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація