В музеї Дніпра виставлять колекцію давньогрецьких амфор, яку збирали понад 30 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Амфори та іншу кераміку було знайдено на Дніпропетровщині.

Національний музей міста Дніпро поповнився величезною колекцією давньогрецьких клейм, амфор та фрагментів кераміки. Старовинні артефакти закладу передав місцевий дослідник Олег Фатєєв, який збирав їх майже 33 роки.

Чоловік не просто колекціонував еллінську кераміку, а й класифікував її, записував час та місце знахідки та давав порядковий номер, пише Радіо Свобода. Також є інформація про кожне клеймо, витіснене на кераміц,і та якому місту-державі воно належало. Серед знахідок не лише ті, що були виготовлені на території України, а й імпортовані із Греції у давні часи.

"Більшість клейм знайдено на території сучасної Капулівки, де було велике поселення скіфських часів. Саме ці клейми можуть відкрити нам, якими були торговельні зв’язки жителів поселення, хто виробляв ці амфори – клеймо може багато чого сказати. Це буде найбільша така колекція у регіоні, більші, наскільки я знаю, є тільки в музеях Криму", – повідомив заступник директора Дніпропетровського історичного музею імені Яворського.

Всі передані амфори та інша кераміка будуть оглянуті працівниками музею. Найкращі будуть виставлені для огляду туристів. Інші ж будуть досліджуватись та перебуватимуть у фондах закладу.

Нагадаємо, що раніше волинські музейники заявили про руйнацію унікального човна XIII століття. Шведи пропонували за нього 100 тисяч євро. Але в селищі Маневичі вирішили, що знахідка має залишитись у них. Утім, поки що човен припадає пилюкою на пилорамі місцевого підприємця.

ВідеоНа Волині намагаються зберегти унікальний човен часів Київської Русі

Науковці запевняють, це єдиний плавзасіб 13-го століття у Східній Європі, що так зберігся. Шведи пропонували за нього 100 тисяч євро. Але в селищі Маневичі вирішили, що знахідка має залишитись у них. Утім, поки що човен припадає пилюкою на пилорамі місцевого підприємця.

На Волині намагаються зберегти унікальний човен часів Київської Русі

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції