В одному кургані Лиманського району виявлено 15 поховань різних народів та часів
Першою історичною народністю, поховання якої було виявлено одеськими археологами, стали кіммерійці.

Північно-західне Причорномор’я, де розташовується Лиманський район, має багато таємниць. Періодично, під час археологічних розкопок, багато з них відкриваються. Нещодавно на території Лиманського району, поблизу сіл Олександрівка, Курісове та Каїри з’явилися нові знахідки кургану.
Про це повідомляє Лиманська агенція новин.
Причорноморська експедиція Одеського археологічного музею досліджує курган біля села Каїри в Лиманському районі.
У кургані бронзової доби вже знайшли поховання. Два з них археологи відзначають особливо, хоча вони належать до однієї культури і були розташовані неподалік один від одного, обряд поховання в них абсолютно різний. Перше — класична катакомба, вхід до якої закривала масивна кам'яна плита. Друге зроблене в широкій ямі з підкладкою (нішею уздовж однієї зі стінок).
В обох виявили керамічні посудини та вироби з кременю. Також знайшли поховання інших культур бронзового століття (ямної культури багатоваликової кераміки, сабатинівської), раннього залізного віку та епохи раннього Середньовіччя.
Всього в кургані знайдено чотири поховання ямної культури, два — катакомбної, п’ять — епохи середньої та пізньої бронзи, одне середньовічне, одне скіфське і одне кіммерійське.
Ігор Бруяко, директор Одеського археологічного музею поділився враженнями від знахідок:
"Цей регіон, між Бугом і Дністром, завжди був цікавим для археологів. Тут рідко, в порівнянні з іншими, проводилися розкопки. Тому кожна така можливість має свою інтригу. Вперше цей курган був насипаний племенами так званої ямної культури. Ця гігантська культурно-історична спільність займала величезні степові області східної Європи аж до Уралу.
Дещо пізніше тут жили племена катакомбної культури. Два поховання цієї культури були виявлені в даному кургані".
Ямна та катакомбна культури — умовні назви, що означають спосіб поховання.
Ямна — в простих ямах, а катакомбна — спочатку яма, потім вхід і ніша-катакомба. Обидві культури належать до епохи ранньої бронзи IV-III тис. до н. е.
В епоху середнього бронзового століття, у 2-му тисячолітті до н. е. тут проживали й інші племена скотарів. Їхні поховання також були виявлені в кургані. Це племена багатоваликової кераміки (назву дали за характерним типом посуду, який виготовляли ці племена) і сабатинівська культура (за назвою села Сабатинівка в Кіровоградській області, де вперше було відкрито поселення цієї культури).
Останнім у цьому кургані було поховання середньовічного кочівника. Попри те, що це поховання було розграбовано в давнину, збереглися уламки залізної кінської упряжі, зокрема, стремен. Саме з них можна приблизно датувати це поховання XII–XIII ст.
Нагадуємо, що в Індонезії виявлено ритуальне поховання дитини без рук і ніг.