Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від 1 квітня українські готелі будуватимуть за новими правилами

Не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, які враховуватимуть потреби кожної людини.

Від 1 квітня 2019 року під час будівництва або реконструкції готелів обов’язково проектуватимуть універсальні номери. Про це повідомляється а прес-релізі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У змінах до норм "Інклюзивність будівель і споруд" міститься обов’язкова вимога – під час будівництва або реконструкції готелів проектувати не менше 10% житлових місць універсальними, які враховуватимуть потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. 

Згідно з новою нормою у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, з урахуванням розселення будь-яких категорій відвідувачів, зокрема, і осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Відповідно до цих норм усі готелі також обов'язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

"На пальцях однієї руки можна перерахувати готелі в Києві, які сьогодні мають безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та зручні універсальні номери. Ще гірша ситуація в інших українських містах. При тому, що в Україні всього налічується близько 2500 готелів та готельних комплексів. Рівний доступ до цих закладів повинні мати усі", – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Також заступник міністра підкреслив важливість вирішення проблеми, адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 10% українців мають інвалідність і вони залишаються ізольованими від суспільства через недоступність громадських закладів, транспорту, вулиць та іншої інфраструктури, зокрема, не можуть користуватися послугами готелів.

візок
cont.ws

"80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива – майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності. Так не має бути! І саме для ефективного вирішення цієї проблеми була розроблена нова ДБН щодо інклюзивності", – відзначив Лев Парцхаладзе.

Такі зміни сприятимуть підвищенню доступності готельних закладів і дозволять підвищити рівень обслуговування в них.

Нагадаємо, у Львові міськрада затвердила туристичний збір до 0,5% від мінімалки з кожного туриста щодобово від вартості житла. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції