В ЄС оголосили нові правила для в'їзду туристів: на яких умовах тепер пускатимуть мандрівників

В ЄС оголосили нові правила для в'їзду туристів: на яких умовах тепер пускатимуть мандрівників

Фото: Associated Press

Ключовим фактором для туристів стане статус вакцинації, тестування чи одужання від коронавірусу.

В Європейському Союзі ухвалили нові правила для туристів під час пандемії COVID-19. Від 1 лютого 2022 року дозвіл на в'їзд мандрівникам буде визначатися не від країни, з якої вони прибувають, а від індивідуального санітарного статусу людини.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС у вівторок, 25 січня.

"25 січня 2022 року Рада ухвалила нову рекомендацію щодо скоординованого підходу для забезпечення безпечного вільного пересування під час пандемії COVID-19. Ця рекомендація є відповіддю на стрімке збільшення використання вакцин і швидке впровадження цифрового сертифіката ЄС про COVID", - сказано в пресрелізі.

Згідно з новою затвердженою рекомендацією, заходи щодо боротьби з коронавірусом мають застосовуватися з урахуванням статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні.

"Це означає, що статус вакцинації, тестування або одужання мандрівника від COVID-19, підтверджений чинним цифровим сертифікатом ЄС щодо COVID, має бути ключовим визначальним фактором", - йдеться у повідомленні.

Нові правила будуть застосовуватися до пересування людей територією ЄС та до поїздок громадян за його межі та назад.

Рекомендація країнам-членам Союзу набуде чинності 1 лютого 2022 року, того ж дня, що й підзаконний акт, який вносить поправки до положення про цифрові сертифікати COVID-19. Особи, які не мають його, можуть бути зобов'язані пройти тест до прибуття або не пізніше ніж через 24 години після прибуття.

Як наголошується, Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC) має продовжувати публікувати карту регіонів держав-членів із зазначенням потенційного ризику зараження відповідно до системи "світлофора" (зелений, оранжевий, червоний, темночервоний). Карта має бути заснована на повідомленнях про кількість нових випадків, вакцинацію та тестування.

На основі цієї карти країни-члени ЄС повинні застосовувати заходи щодо подорожей "до" та "з" темночервоних районів, де вірус циркулює на дуже високих рівнях. Вони, зокрема, повинні обмежувати будь-які необов’язкові поїздки і вимагати від осіб, які прибувають з тих районів, які не мають сертифіката про щеплення або одужання, пройти тест перед від’їздом і помістити їх на карантин після прибуття.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

В Італії святкують день піцайол | Новини світу

В Італії святкують день піцайол | Новини світу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація