В Європі оголосили країни з найчистішими водоймами для відпочинку

В країнах ЄС, Албанії та Швейцарії піддали аналізу більше ніж 21 тисячу місць, щоб визначити де найчистіша вода.

Якість води - це один із найважливіших факторів при виборі місця відпочинку. Тому Європейське агентство довкілля (EEA), а також Європейська комісія щороку публікують звіт щодо якості води в Європейських країнах.

За даними дослідження проведеного наприкінці 2016 року найкращими визнані такі країни: Люксембург, Кіпр, Мальта, Греція і Австрія. На території цих держав якість води близька до 100% згідно з критеріями комісії.

За даними агентства, більше 85% водних об'єктів перевірених країн відповідають всім критеріям та мають позначку "відмінно". Це означає, що перевірена вода не має в своєму складі речовин, які шкідливі людині чи довкіллю.

Варто зазначити, що 96% води в Європі відповідає нормам необхідного мінімуму.

EEA повідомляє, що від моменту першої такої перевірки пройшло 40 років. За цей період якість води значно покращилась. В 70-х роках до водойм скидалось чимало неочищених комунальних і промислових стоків, що погіршувало стан води. Зараз таке відбувається значно меншою мірою.

Наступні країни, які мають високий рівень якості води, це: Хорватія, Італія, Німеччина та Португалія. В них показники не опускаються нижче 85%. Антирекорд поставила Албанія, тут всього 37% водойм придатних до купання.

Залиште свій коментар