Велосипедом до Європи: поради та лайфхаки для бюджетної подорожі

Велосипедом до Європи: поради та лайфхаки для бюджетної подорожі

Фото: visualhunt.com/Base Camp Baker

У Європі велосипедисти їздять окремими доріжками, а на шосе для мандрівників облаштовані місця для відпочинку.

Після впровадження безвізу інтерес до подорожей Європою значно виріс. Проте, навіть тепер далеко не кожен може дозволити собі мандрівку до країн Європи.

Щоб побачити відомі та легендарні місця мандрівники вичікують знижки на квитки, подорожують автостопом та велосипедом. А для ночівлі винаймають  житло у кемпінгу, розбивають намети у відведених для цього місцях та займаються кауч-серфінгом.

Для економ-подорожі чудово підійде велосипед. Ним зручно їхати, ще й тому, що можна самому скласти маршрут, зупинитись де потрібно та оглянути цікаві саме вам місця. Найголовніше – заздалегідь спакувати рюкзак, взяти консерви, power-банки та подивитись прогноз погоди на заплановані для мандрівки дати.

До пропускного пункту, або до найближчого міста можна дістатись потягом чи автобусом. Потім, залишається найголовніше – перетнути кордон. Зазвичай тут стандартні запитання: куди їдете, скільки у вас грошей, на скільки днів і чи не везете алкоголь і сигарети.

Після перетину кордону пересуватись велосипедом значно простіше. У великих містах та їхніх околицях є велосипедні доріжки, а на шосе до велосипедиста ставляться як до повноцінного учасника дорожнього руху. Вірогідність, що хтось буде сигналити чи підрізати практично відсутня. А загалом, до велосипедистів на дорогах найменше вимог з боку поліції. Важливо, щоб були маячки та фари, але це більше для особистої безпеки.

Найкращі країни для велотуризму: Чехія, Німеччина, Нідерланди. Тут майже повсюди є велосипедні доріжки, а поруч облаштовані місця для відпочинку.

Подорожуючи велосипедом, потрібно заздалегідь продумувати, де заночувати, що їсти, не забувати заряджати мобільний телефон, фотоапарат та запастись портативними батареями. За потреби заночувати можна в мотелі, а їжу придбати в супермаркеті. Але охочі подорожувати бюджетно можуть розбити намет за містом або заздалегіть домовитись про безкоштовну ночівлю (кауч-серфінг) з місцевими.

Подорожуючи, головне отримати якнайбільше позитивних емоцій, адже у багатьох містах Європи подібні центральні площі, костели та ратуші, а враження будуть безцінними. Тому, мандруючи, звертайте увагу на людей та незвичні місця.

Фото: УНІАН

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Наступна публікація