Від храму Геркулеса до королівського автопарку: неймовірна мандрівка столицею Йорданії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В місті Амман можна відвідати робочий амфітеатр, якому 8,5 тисячі років та сучасний Національний парк короля Хусейна.

Загадкова східна культура, старезні руїни, спадок Римської імперії, Мертве море, Червоне море, пустелі та неймовірно щирі люди - все це про Йорданію. Ця країна дивує на кожному кроці, а особливо цікава її столиця – Амман.

Амман – дуже давнє місто, перші люди з’явились тут понад 8,5 тисячі років тому. Певний період воно навіть носило назву Філадельфія – за ім’ям греко-римського царя Птоломея II Філадельфа. І саме з тих часів тут залишилось найбільше монументальних пам’яток. Найвідоміша з них – величезний амфітеатр. Вхід до нього коштує 2 йорданських динари, це близько 75 гривень.

Тут і сьогодні проводяться різноманітні фестивалі та концерти, адже трибуни амфітеатру здатні вмістити 6000 глядачів. Складно це уявити, але на місці пам’ятки колись була суцільна скеля і саме з неї вирізьбили цю величну споруду.

На пагорбі навпроти амфітеатру можна знайти іншу згадку про присутність тут стародавніх греків – цитадель Аммана. Це залишки одразу декількох стародавніх поселень різних часів. Вхід сюди коштує 3 динари – це близько 112 гривень. І їх не шкода заплатити, щоб побачити залишки однієї з найбільших статуй доби античності – бога Геркулеса, тож і храм належав богу Геркулесу. І кажуть, що ця статуя одна з найбільших за весь час володарювання землями стародавніх греків та римлян.

Ще одна цікава місцина Амману – Національному парку короля Хусейна. Саме тут розташовується королівський автомобільний музей, а його експонати вражають своєю розкішшю, тут є: Лінкольни, Мерседеси, Б’юіки та Роллс Ройси. В королівському автомобільному музеї можна зустріти не лише автокласику, а й справжній суперсучасний ексклюзив. І що найцікавіше – майже усі автомобілі на ходу. Дуже цікава частина музею присвячена саме ралійним автомобілям, на яких не просто їздив, а брав участь у перегонах король Йорданії Хусейн. І все це не просто стоїть в ангарі, а гарно вписане в різноманітні декорації.

І це лише цікавинки Амману, сама ж Йорданія надзвичайно цікава та багата, як на чудеса природи так і на історичні пам’ятки.

Дізнайтесь подробиці про Амман з відео рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Амман - прадавній концертний майданчик та автомобільний музей

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції