Від Хургади до Луксора: чому один день відпустки варто присвятити легендарній столиці фараонів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Туристів вражають старовинні храми та усипальні фараонів у Луксорі.

Луксор – одне з найдавніших міст світу та в минулому столиця Єгипетського царства. В давнину його називали Фіви. А нині місто може відвідати та оглянути кожен охочий. Особливо це зручно зробити під час відпочинку в Хургаді. Луксор розташовується за 300 кілометрів від курортного містечка. Саме звідси можна замовити екскурсію до легендарної столиці фараонів.

В Луксорі розташовується левова частка пам’яток періоду Нового Єгипетського царства. Річка Ніл ділить його на дві частини. В давнину східний берег був місцем, де зводились величні палаци фараонів, саме тут вони жили та молились своїм богам. Західний берег Нілу – місто мертвих, де зводили поховальні храми та гробниці для єгипетських царів. Причому фараонів ховали в Долині царів, а їхніх дружин та дітей в Долині цариць. Численні гробниці долин віднайдені археологами, а деякі навіть можна оглянути.

Найкраще збережений храм Міста живих – Карнак, що в перекладі з арабської означає "Розкішний палац". Він одне із найвеличніших архітектурних творінь стародавнього світу. Кожен із фараонів який був при владі удосконалював це місце. Так, Рамзес II звів власну статую, яка стоїть при вході. Храм розбудовували протягом двох тисяч років. Найбільш дивовижний тут "лабіринт" із 134 колон. Висота кожної більше 20 метрів – це приблизно як 8-поверховий будинок. На деяких із них є ієрогліфи, де досі збереглась фарба. При цьому їхній вік сягає 3 тисяч років.

Карнакський храм – це цілий комплекс стародавніх святинь, які поєднані між собою. Центральний комплекс, що був присвячений богу сонця Амону, має площу близько 30 гектарів. Крім нього, тут є ще святилище богині неба Мут, бога війни Монту та низка менших каплиць з ієрогліфами, що розповідають про різні події.

В давнину храмовий комплекс в Карнакові був з’єднаний алеєю ще з однією святинею – Луксорським храмом. Його частково збережену будівлю можна оглянути і сьогодні. А от парадній доріжці фараонів поталанило менше – її поглинуло сучасне місто. Як згадка про алею археологи віднайшли скульптури сфінксів, що прикрашали шлях між храмами.

Детальніше про цікавинки Карнакського храму дивіться в сюжеті рубрики "Мій Путівник" прогарми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Єгипет – храм Карнак у Луксорі

Сьогодні "Мій путівник" продовжує мандрувати Єгиптом. Наша Наталка Щука вирушить до міста Луксор. І покаже вам одне із архітектурних чудес Єгипту - храм, який будували протягом 2 тисяч років.

Мій путівник. Єгипет – храм Карнак у Луксорі

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції