Відпочинок за кордоном під час коронавірусу: куди можуть вирушити українці та які умови

Відпочинок за кордоном під час коронавірусу: куди можуть вирушити українці та які умови

Фото: Associated Press

Аби не потрапити у халепу, ретельно перевіряйте правила в’їзду до країни.

Цього літа через пандемію коронавірусу COVID-19 тисячі українців свідомо відмовили собі у релаксі. Особливо закордонному. Туристична ковідна мапа змінюється майже щодня. Європа досі не пускає, а от Болгарія цього тижня дала зелене світло українським туристам.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Болгарія

Созополь - одне з найвідоміших туристичних містечок на болгарському узбережжі. Через коронавірус лабіринти старовинних вуличок  напівпорожні, кращі чорноморські болгарські пляжі, що дивно для цієї пори, з дефіцитом туристів. Тож, ціни значно нижчі, ніж торік. Про це розповіла українка Оксана, яка багато років живе в цій балканській країні.

На місцевому пляжі шезлонг коштуватиме євро шістдесят кожний. Відстань між ліжками 3,5 метра. Пісок чистий.

У  місцевих ресторанах на узбережжі традиційно гостинно та смачно, але малолюдно. Ціни в Болгарії нижче на 20%, ніж торік. Наприклад, суп можна поїсти за 1,50 євро, а основне блюдо з м’ясом за 3 євро.

Болгарія відкрила свої кордони для українських туристів. Тепер не має необхідності ні в тестах на коронавірус, ні в спецрежимі.

Власниця маленького сімейного готелю Радка Стоянова розповіла про обов’язкову дистанцію, маски для працівників та дефіцит туристів. З України поки що, каже, жодного гостя.

"Знижки у нас зараз на номери 10%. Є вільні, тож будемо раді туристам з України", - каже власниця готелю.

"Зелені" країни

У "зеленій" зоні окрім Болгарії знову Албанія та Єгипет. Можна полетіти і до Туреччини.

"Зелені країни для України - це значить, що по поверненню з цієї країни не потрібна самоізоляція, певні вимоги, довідки. Просто прилетів і займається своїми справами", - пояснила директорка з продажів мережі туристичних агенцій Антоніна Соцька.

Але якщо ви наважилися на відпочинок за кордон, будьте готові до самоізоляції чи ПЛР-тестувань. Бо, поки ви будете купатися та засмагати, ваша "зелена" країна може запросто "почервоніти". Зробити тест тепер можна відразу в аеропорту. Цього тижня одразу на двох летовищах - у Харкові та Львові - почали працювати лабораторії.

Тестують за лічені хвилини буквально не відходячи від літака, а через 24 години надсилають результат СМС. Ціна, правда, кусається. У Харкові вдень дослідження коштує 1800 грн, вночі - 2100. Це майже як вартість квитка, але час дорожчий, кажуть пасажири.

Відкрилися для туристів цього тижня й Мальдіви. Але далека екзотика в "червоній" зоні. Тож, по поверненні на туристів чекатимуть самоізоляція або тест.

До Хорватії можна лише з негативним ПЛР-тестом.

Європа знову теж переглянула список країн, але туристам з України в ЄС поки що не раді. Впускатимуть лише тих, хто має посвідки на проживання, робочі чи навчальні візи.

Аби не потрапити у халепу, ретельно перевіряйте правила в’їзду до країни. Летіть лише прямими рейсами.

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Читайте також:

  • В'їзд до Греції: стали відомі вимоги для українців
  • Угорщина роз'яснила нові правила в'їзду для українців: як потрапити до країни
  • Хорватія посилила правила в'їзду для українців: як потрапити до країни
  • Румунія подовжила заборону на в'їзд іноземцям до 15 серпня: які є виключення

Повʼязані теми:

Наступна публікація