Відродження Баугаусу: через сто років в Європі планують знову відкрити славетну школу

Відродження Баугаусу: через сто років в Європі планують знову відкрити славетну школу

Прикладом для наслідування стане школа зразку Вальтера Ґропіуса 1919 року, на втілення проєкту виділять 750 мільярдів євро.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Єврокомісія планує збудувати новий Баугаус.

Про це повідомляє Dezeen

У своєму інавгураційному зверненні до Європейського парламенту про стан Союзу, фон дер Лейен виклала свій план створити "новий європейський Баугаус", який би запустив культурний та стійкий рух в Європейському Союзі.

"Ми створимо новий європейський Баугаус - простір для спільного створення, де архітектори, художники, студенти, інженери, дизайнери працюють разом. Це не просто екологічний чи економічний проект: це повинен бути новий культурний проєкт для Європи", - сказала вона.

Ляйен прокоментувала, що після пандемії світу треба оговтатись від кількості сміття та парникових газів, а рівень споживання сировини, енергії, води, харчових продуктів і землі не відповідає екологічним принципам. Саме тому в пріоритеті навчального закладу будуть стояти "зелені" проєкти в дизайні та архітектурі.

Студентів будуть заохочувати працювати з органічними матеріалами, а також із новітніми технологіями.

Баугауз — вищий навчальний заклад, що існував у 1919-1933 роках. у німецькому місті Веймар, у 1925-1932 роках в Дессау та 1932-1933 роках в Берліні; також творче об'єднання архітекторів, дизайнерів та художників, що виникло в рамках цього закладу; відповідний напрямок в архітектурі та прикладному мистецтві, який належить до авангардизму в класичному модернізмі. Був заснований 1919 року архітектором Вальтером Ґропіусом як школа мистецтв. Припинив свою діяльність після встановлення в країні режиму влади націонал-соціалізму. Здійснив вплив на розвиток модерного мистецтва та архітектури у всьому світі.

Нагадуємо, що в Києві митці закликають до міжвидової етики

Повʼязані теми:

Наступна публікація