Виявлені нещодавно в Ірані петрогліфи можуть потрапити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Дата публікації
Перегляди
957
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Виявлені нещодавно в Ірані петрогліфи можуть потрапити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Фото: Tehran Times/Facebook

Вік петрогліфів у скелях Теймар в Марказі становить від 4 до 40 тисяч років.

У провінції Лорестан на западі Ірана виявлені наскельні зображення. Крім провінції Лорестан, стародавні наскельні зображення в країні раніше виявляли в провінціях Марказі й Ісфахан.

Про це повідомляє Tehran Times.

В окрузі Чегень дослідники знайшли зображення тварин, людей і рослин. Символи та фігури виконані чорним пігментом і охрою. Серед зображень вчені змогли розпізнати сцени полювання і верхової їзди.

Іран планує висунути виявлені на своїй території петрогліфи в якості кандидатів на занесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім провінції Лорестан, стародавні наскельні зображення в країні раніше виявляли в провінціях Марказі й Ісфахан. Вік петрогліфів в скелях Теймар в Марказі становить від 4 до 40 тисяч років. Деякі з них виконані в стилі пехлеві.

Раніше вчені виявили дивовижну схожість між петрогліфами знайденими в Ірані, та наскельними малюнками, знайденими в Америці. Схожий зовнішній вигляд, художні стилі й однакові теми стародавніх петрогліфів поставили перед дослідниками нові несподівані питання. З'явилася навіть версія, згідно з якою доісторичні мешканці Іранського плато могли мігрувати до Америки.

Нагадуємо, що на півдні Одеської області виявили рештки загадкової стародавньої істоти

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
957
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація