Виявлено руїни палацу Калігули - найжорстокішого правителя Римської імперії

Виявлено руїни палацу Калігули - найжорстокішого правителя Римської імперії

Під офісною будівлею в центрі Риму були виявлені залишки розкішного дому і саду, які належали імператору Калігули, що правив Римською імперією від 37 до 41 року нашої ери.

Археологічні роботи в цьому місці тривають вже три роки, але тільки зараз вченим вдалося наштовхнутися на щось дійсно варте. Вони виявили розкішний палац із пишним садом, фонтанами і екзотичним звіринцем. На місці розкопок археологи знайшли коштовності, монети, кістки тварин і металеву брошку, яка належала імператорського гвардійцю."

"Руїни палацу розповідають неймовірні історії, - каже Мирелла Серлоренці з Міністерства культурної спадщини, - Ми знайшли кістки з лап лева, зуб ведмедя, кістки страусів і оленів. Тварини, ймовірно, вільно бігали в цьому палаці".

Команда також виявила насіння імпортних екзотичних рослин і уламки білих мармурових сходів, що з'єднувала різні рівні саду. Стіни палацу прикрашені фресками і облицьовані мармуром.

Археологи відзначають, що у Калігули не було власного палацу, побудованого на замовлення, він захопив чужий палац в 37 році нашої ери, коли став імператором всього в 24 роки. Незважаючи на юний вік, Калігула вів розпусний спосіб життя і був холоднокровним і жорстоким диктатором. Імператор не тільки вдавався до плотських утіх, а й мучив високопоставлених сенаторів і простих людей.

Любов до пишних святкувань і особлива жорстокість Калігули сильно позначилися на житті Римської імперії. Правитель швидко витратив усі гроші на предмети розкоші і почав придумувати все більш витончені способи збирати гроші з населення.

Його марнотратний спосіб життя виснажував римську скарбницю швидше, ніж він міг поповнити її податками і здирництвом. А його знаменитий вислів говорить: "Потрібно жити або скромником, або цезарем".

Нагадуємо, що у Туреччині мисливці за скарбами знайшли "саркофаг з Медузою Горгоною".  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація