Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Визначено туристичні напрямки, які під загрозою зникнення

Експерти радять відвідати ці туристичні напрямки до їхнього руйнування.

На популярному туристичному порталі опубліковано рейтинг 50 визначних пам'яток, які під загрозою зникнення. Про це йдеться на сайті видання Big 7 Travel

За словами експертів овертуризм, зміни клімату сприяють руйнівним процесам цих локацій. Крім того, минулого місяця популярне туристичне місце в Пуерто-Рико – кам'яна арка в скелі Пунта-Вентана, була зруйнована під час землетрусу магнітудою 5,8, а також лісові пожежі пронеслися Австралією, знищивши унікальну флору і фауну на величезній території. 

Тому туристам рекомендують свідомо дбати про довкілля, брати  участь у волонтерських програмах з порятунку цих локацій тощо.

Топ-10 туристичних напрямків під загрозою зникнення.

Великий Бар'єрний Риф (Австралія). Це найбільший живий організм на планеті, що складається з 2900 коралових рифів і 1500 видів риб. Проте протягом останніх 30 років він втратив більше половини коралів. Свідомих туристів закликають приєднуватися до збереження їх та підтримати волонтерів, які покликані інформувати відпочиваючих про негативний вплив на довкілля.

Великий Бар'єрний Риф
unsplash.com/Chris Barbalis

Національний парк Еверглейдс (Флорида, США) - заповідник водно-болотних угідь площею понад шість тисяч квадратних кілометрів. Тут понад 180 видів рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Урбанізація, промислове забруднення і повені виявилися руйнівними.

Національний парк Еверглейдс
bigseventravel.com

Мальдіви. Зі зміною клімату найкрасивіші острови повільно занурюються у воду.

Мальдіви
bigseventravel.com

Канали Венеції (Італія). Восени 2019 року масштабні зливи викликали нову повінь. Рівень води був найвищим від 1966 року. Це завдало місту величезний удар – більше мільярда євро збитків, постраждало багато будинків вздовж каналів і більшість історичних об'єктів.

Тадж-Махал (Агра, Індія). Палац збудовано у XVII столітті. Через забруднення повітря колір білосніжного палацу змінюється. 

Тадж-Махал 
timesofindia.indiatimes.com

Тропічні ліси Амазонії (Бразилія). Тут близько 390 мільярдів дерев (30% видів світу). 2019 року були пожежі, а 2018 масштабна вирубка лісів. 

Тропічні ліси Амазонії (Бразилія).
bigseventravel.com

Мертве Море (Йорданія та Ізраїль). Рівень води в Мертвому морі знижується зі швидкістю близько трьох футів на рік. Річка Йордан – головне джерело води для моря, і вона сповільнює свій шлях до нього. Таким чином, протягом наступних кількох десятиліть вода в Мервому морі може повністю зникнути.

Мертве море, Ізраїль
flickr.com/ tsaiproject

Острів Комодо (Індонезія) - один з найпопоулярніших місць для туристів. Однак знебарвлення коралів і закислення океану викликають серйозні зміни в ландшафті острова. Тим часом індонезійський уряд навіть подумував про повне закриття острова через те, що туристи зазіхали на місця проживання ящерів.

Комодський варан, дракон ящерица
unsplash.com

Піраміди Гізи (Єгипет) - одне з найвідоміших чудес світу. Суміш місцевих стічних вод і підняття ґрунтових вод викликає ослаблення плит під пірамідами Гізи. 

Єгипет, піраміди, відпочинок
pixabay.com

Стадіон в Олімпії (Греція). Це одна з найвідоміших і найкраще збережених історичних пам'яток країн. Перші Олімпійських ігри відбулись 776 року до нашої ери. Зі змінами клімату та сухе спекотне літо, що викликало лісові пожежі загрожує знищенню руїн. 

Стадіон в Олімпії (Греція).
bigseventravel.com

Топ-50 можна переглянути за посиланням

Нагадаємо, визначено найкращі туристичні напрямки 2020 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції