Власне озеро, ландшафтний дизайн та особлива філософія: в Латвії розбудовують лісове екоселище

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Екоселище розташоване неподалік від Риги, щоб охочі могли жити подалі від міської метушні.

Перше, куди зазвичай їдуть туристи в Латвії – столиця Рига. І це невипадково, в місті збереглось чимало старовинної архітектури, окрасою якої служить Ризький замок. А також, тут є безліч музеїв, які розташувались в старовинних будиночках та, здебільшого, дбайливо обсаджені маленькими сквериками.

В Ризі надзвичайно дбають про екологічність та збереження рослинності. В місцевих навіть є приказка: "Наша перша релігія – це природа". І якщо одне з дерев у Ризі зрубати без будь-яких попередніх обговорень, то люди можуть вийти на протест. Більше того – поблизу столиці створили ціле екоселище для тих, хто не хоче жити серед міської метушні. Селище Аматциемс – взірець ландшафтної архітектури та розташоване за 80 км від Риги.

Цей унікальний проект у Латвії називають "Містом Сонця". А починалось все 17 років тому. Тоді, засновник – латвійський міліонер Айварс Звирбуліс – захотів жити в гармонії з природою та придбав собі тут 3 гектари землі. Із часом він скупив більше землі та створив екологічне селище, яке має три сотні гектарів лісу, свою філософію, ідеологію та власні правила. В селищі ви не побачите штучно висаджених дерев та охайно підстрижених газонів, все максимально наближене до реальних форм. Автори кажуть – коли людина дивиться на натуральні форми, так вона більше відпочиває. Під кожну ділянку створюють власне штучне озеро.

Подробиці дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Латвія - Музей КДБ та екоселище Аматциемс

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції