Власне озеро, ландшафтний дизайн та особлива філософія: в Латвії розбудовують лісове екоселище

Екоселище розташоване неподалік від Риги, щоб охочі могли жити подалі від міської метушні.

Перше, куди зазвичай їдуть туристи в Латвії – столиця Рига. І це невипадково, в місті збереглось чимало старовинної архітектури, окрасою якої служить Ризький замок. А також, тут є безліч музеїв, які розташувались в старовинних будиночках та, здебільшого, дбайливо обсаджені маленькими сквериками.

В Ризі надзвичайно дбають про екологічність та збереження рослинності. В місцевих навіть є приказка: "Наша перша релігія – це природа". І якщо одне з дерев у Ризі зрубати без будь-яких попередніх обговорень, то люди можуть вийти на протест. Більше того – поблизу столиці створили ціле екоселище для тих, хто не хоче жити серед міської метушні. Селище Аматциемс – взірець ландшафтної архітектури та розташоване за 80 км від Риги.

Цей унікальний проект у Латвії називають "Містом Сонця". А починалось все 17 років тому. Тоді, засновник – латвійський міліонер Айварс Звирбуліс – захотів жити в гармонії з природою та придбав собі тут 3 гектари землі. Із часом він скупив більше землі та створив екологічне селище, яке має три сотні гектарів лісу, свою філософію, ідеологію та власні правила. В селищі ви не побачите штучно висаджених дерев та охайно підстрижених газонів, все максимально наближене до реальних форм. Автори кажуть – коли людина дивиться на натуральні форми, так вона більше відпочиває. Під кожну ділянку створюють власне штучне озеро.

Подробиці дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Латвія - Музей КДБ та екоселище Аматциемс

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар