10 місць, які обов’язково треба відвідати після пандемії

Дата публікації
Перегляди
920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
10 місць, які обов’язково треба відвідати після пандемії

Складено рейтинг найбажаніших місць, куди мріють вирушити туристи після закінчення всесвітнього карантину.

Авторитетний туристичний журнал Lonely Planet склав рейтинг найкращих місць,  куди варто відправитися після пандемії коронавірусу.

Про це йдеться на сайті видання.

"COVID-19 призвів до обмежень на подорожі, що, можливо, підрізало вам крила в 2020 році. Однак зараз ідеальний час, щоб спланувати й бути готовими до наступних пригод, коли знову буде безпечно вирушати в дорогу. Ми думаємо, ці місця заслуговують на те, щоб їх відвідати: одні викличуть смиренність, інші вразять і здивують вас", – йдеться в повідомленні Lonely Planet.

 "Загублене місто" Петра (Йорданія)

Фото: apimages

Це, безумовно, найвідоміша пам'ятка Йорданії. Петра - стародавня столиця Набатейського царства, вирубана просто в скелях понад дві тисячі років тому. Завдяки своїй багатій історії, що зачаровує майже містичною красою і чудово збереженими пам'ятками, в кінці минулого століття вона була включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а 2007 року обрана одним із нових Семи чудес світу.

Ґалапаґоські острови

Фото: apimages

Названі на честь різновиду водяних черепах, тут мешкають, Ґалапаґоські острови розмістились на сході екваторіальної частини Тихого океану, майже за тисячу км на захід від материкового Еквадору. Архіпелаг вулканічного походження (до речі, вельми недавнього за геологічними мірками) складається з 13 великих островів і 6 маленьких.

Саме тут Чарльз Дарвін проводив свої дослідження, які, зокрема, наштовхнули його на створення еволюційної теорії походження видів.

Національний парк Улуру-Ката Тьюта (Австралія)

Фото: apimages

Одним з найвідоміших заповідників Австралії є Національний парк Улуру-Ката Тьюта, він розташований в північній частині Австралії і був заснований 1958 року. Щороку парк відвідує більше 200  тисяч туристів, на його території сконцентровані унікальні історичні та природні пам'ятки. Значну частину заповідника займає пустеля, незважаючи на це, тут можна зустріти практично повний спектр рослин, які зафіксовані в Центральній Австралії.

Дельта Окаванго (Ботсвана)

Фото: apimages

Річка Окаванго протікає на Африканському континенті територією Анголи, Намібії і Ботсвани. Цікава вона тим, що нікуди не впадає. Протягом 1600 км вона несе свої води не до океану, моря або озера. Окаванго утворює велику дельту, розливаючись навколишнім простором і розчиняючись в болоті. Ця заболочена низовина розташована на північному заході пустелі Калахарі. Неймовірне поєднання болота і пустелі вражає. Час від квітня до жовтня включно – найкращий для відвідування, тому що відбувається природна міграція тварин в водні простори дельти Окаванго.

Єллоустонський національний парк (США)

Фото: apimages

Один з найбільш відвідуваних парків в Америці, розташований на півночі країни, на території трьох штатів - Вайомінг, Монтана і Айдахо. Парк знаменитий численними гейзерами, гарячими джерелами, водоспадами, багатою живою природою і мальовничими ландшафтами. Цей міжнародний біосферний заповідник, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, став першим в світі національним парком (1 березеня 1872 року). З півночі на південь протяжність Єллоустонського парку становить 102 км, зі сходу на захід - 87 км. Протяжність асфальтової дороги ( "Великої Петлі"), що проходить через основні визначні пам'ятки парку, близько 230 км.

Озеро Блед (Словенія)

Фото: apimages

Озеро Блед розташоване за 32 км від аеропорту Любляни, біля підніжжя Юліанських Альп, на висоті 501 м над рівнем моря. Воно підживлюється теплими джерелами, які заодно постачають воду для закритих басейнів в готелях. Влітку озеро прогрівається до +18 - 24 ° C, а взимку замерзає лише в сильні морози, що бувають нечасто. Курорт - ідеальне місце для комфортного сімейного відпочинку. Тут розкішна природа в поєднанні з цікавими пам'ятками архітектури і термальними джерелами. Купальний сезон починається в липні і триває до початку вересня.

Водоспад Ігуасу (межа Бразилії і Аргентини)

Фото: apimages

Каскад водоспадів Ігуасу офіційно визнаний одним з 7 природних чудес світу, перед ним безумовно тьмяніють розпіарені Ніагара і Вікторія. Води річки Парани, що розділяє Аргентину та Бразилію, розтягнулися на 3 км вниз за течією, утворивши цілу мережу з 275 протоків, порогів, водоспадів і каньйонів. Обидві країни оголосили прилеглу територію національними парками і навіть назвали їх однаково - "Ігуасу".

Храми Ангкора (Камбоджа)

Фото: apimages

Храм Ангкор-Ват (місто-храм), присвячений індуїстському богу Вішну, - найбільша культова споруда в світі. Це складна трирівнева конструкція з безліччю сходів і переходів, увінчана п’ятьма вежами. Храм не дарма називають душею кхмерського народу, адже Ангкор в точності представляє кхмерське мистецтво, велику цивілізацію, серце нації. Всього на території понад 400 кв. км розташоване близько 200 монументів.

Соляне озеро Салар-де-Уюні (Болівія)

Фото: apimages

На Землі заховано безліч дивовижних місць, які можна, не сумніваючись, називати чудесами природи. До таких чудес відноситься і висохле солоне озеро Уюні. Розташовано воно в Болівії, але за одного погляду на це місце хочеться приписати йому неземне походження. Уюні є найбільший в світі солончак, розташований на висоті більше трьох кілометрів і займає площу більше 10 тисяч квадратних кілометрів. Технічно, це і озером назвати складно, швидше безкрайньої білосніжною пустелею з солі. Шар солі на деяких ділянках досягає 8 метрів.

Кільце Аннапурни (Непал)

Фото: apimages

Національний парк Аннапурна (180 км від Катманду) відомий своїми тибетськими храмами, монастирями і гарячими мінеральними джерелами. Його територією проходить шлях паломників в священні міста Мустанга-Кагбені і Муктінатх, де мирно уживаються індуїсти, буддисти і послідовники релігії бон. Найважливіша буддійська святиня Муктінатх - храм Вогню Землі, в стінах якого палає невгасимий вогонь, що живиться природним газом з-під землі. Місцеві жителі кажуть, що на вершині гори Мачапучаре, назва якої перекладається як "риб'ячий хвіст", мешкає сам Шива.

Нагадуємо, що є п'ять цікавих рішень для усамітненого відпочинку.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація