У Нью-Йорку, навпроти суду, де Гарві Вайнштейна засудили до 23 років, поставили двометрову бронзову статую Горгони Медузи, покликану символізувати рух #MeToo.
"Медуза з головою Персея", як символ справедливості, була встановлена прямо навпроти будівлі Кримінального суду округу Нью-Йорк, місця розгляду гучних справ, включаючи недавній суд над Гарві Вайнштейном.
Про це повідомляє The New York Times.
Згідно з міфом, Посейдон зґвалтував дівчину на ім'я Медуза в храмі Афіни. Афіна звинуватила її в оскверненні храму і перетворила в жахливу Горгони з волоссям-зміями, здатну перетворювати всіх, хто на неї подивиться, в камінь. Потім напівбог Персей відтяв голову Медузу.
Автор скульптури аргентино-італійський художник Лучано Гарбаті ставить під сумнів характеристику міфічної фігури як монстра і досліджує жінку, що стоїть за міфом. Він ставить запитання: "Який може бути тріумф, якщо ви перемагаєте жертву?". Скульптура Гарбаті безпосередньо пов'язана з флорентійським бронзовим шедевром XVI століття "Персей з головою Медузи" Бенвенуто Челліні (1545-1554).
Однак, коли бронзову версію статуї вирішили поставити в Нью-Йорку, почалися дискусії, чи може вона насправді стати символом #MeToo. По-перше, критики вважають дивним, що скульптуру для цього руху створив чоловік.
По-друге, на думку багатьох, зображена жінка занадто приваблива і скульптура в принципі відповідає male-gaze (чоловічий погляд). Так, на її тілі зовсім немає волосся - тут деякі пожартували, що її лобкове волосся, напевно, теж повинно були бути зміями. По-третє, для символізму статуї було б логічніше, якби Медуза тримала в руках голову Посейдона, який її зґвалтував, а не Персея. На інший важливий аспект вказує активістка Вагатве Ванжукі: "#MeToo почала афроамериканка, але скульптура європейського персонажа, зроблена чоловіком, виявилася у центрі уваги?".
Скульптура буде стояти навпроти будівлі суду до квітня 2021 року.
Нагадуємо, що вперше у список найвпливовіших людей 2020 року за версією журналу Time потрапило більше жінок, ніж чоловіків