Як оформити чеки Tax Free і отримати повернення

Дата публікації
Як оформити чеки Tax Free і отримати повернення

Завдяки чекам Tax Free можна повернути значну суму грошей / EastNews

В Україні сьогодні представлені три мережі, які займаються чеками Tax Free.

Частину витрачених грошей на покупки в закордонних магазинах можна повернути завдяки системі tax free.

Tax Free - це можливість отримувати грошове відшкодування частини податку на додану вартість (ПДВ), що входить у вартість купленого за кордоном товару. У країнах ЄС розмір податку може складати 27% вартості товару. Повернути частину витрат на покупки можуть:

 • іноземні громадяни, які не мають посвідки на проживання в країні, де був куплений товар;
 • громадяни, які не мають дозволу працювати в країні, де була здійснена покупка;
 • громадяни, які перебувають на території країни, де зроблена покупка, не більше 3 місяців;
 • громадяни, які не мають статусу біженців в країні, де був куплений товар. мандрівники, які повертаються з-за кордону додому.

Отримати гроші від податку на додану вартість можна в аеропорту, в пункті повернення tax free і українських банках.

Як працює tax free

Система tax free працює в країнах Євросоюзу, Туреччині, Ізраїлі, Таїланді тощо. Детальну карту країн, що використовують систему tax free, можна побачити на сайтах http://www.globalblue.com і http://www.premiertaxfree.com/ru/index.php/site/location_list/. Облік та повернення частини податку, сплаченого при здійсненні покупок за кордоном, проводять міжнародні мережі: Premier Tax Free, Global Blue, Eurorefund, Innova, Yvesam Tax Refund та інші.

Щоб розраховувати на повернення податку, необхідно зробити покупки в місцях, які співпрацюють з мережами tax free. Таку інформацію зазвичай розміщують біля кас або навіть на вході самі магазини для залучення покупців-туристів.

Українцям важливо знати, що сьогодні в Україні представлені три мережі: Premier Tax Free, Global Blue і Innova. Здійснюючи купівлю за іншою системою tax free, повернути кошти буде проблематично: для цього потрібно буде зв'язуватися з мережею самостійно.

Кількість банків, що надають можливість повернення частини податку, збільшилася. З весни 2013-го послугу надають "ПриватБанк", "Укрексімбанк" (працює з мережею Global Blue), "Правекс-Банк" (працює з мережею Global Blue), CityCommerce Bank (проводить повернення за чеками мереж Premier Tax Free і Innova).

Як правильно оформити покупку

Основна умова для отримання tax free - потрібно зробити покупку на певну суму одним чеком. Найвищий "поріг" для повернення податку - в Швейцарії, Марокко, Естонії, Угорщині, Словаччині та Бельгії. Щоб повернути податок, треба купити товар на суму від EUR 125-200.

Також сума покупки для оформлення чека tax free відрізняється в країнах. Найбільш "щедрими" країнами є Аргентина, Данія, Австрія, Угорщина, Ісландія, Норвегія, Бельгія, Ірландія, Швеція, Хорватія і Великобританія. Тут можна повернути від 15 до 21% вартості товару. А ось в Сінгапурі, Лівані, Швейцарії повернуть максимум 7%.

Розмір ПДВ також може відрізнятися навіть шопінгу в одній і тій же країні. Наприклад, в Угорщині діють ставки ПДВ до 10%, 18% і 27%, у Чехії - в 15% і 21%, у Франції - 7% і 19,6%. Розмір відшкодування не дорівнює ПДВ, а становить його частину, яка залежить від суми покупки та інших факторів.

Треба зазначити, що податки не повертають у випадку покупки продуктів харчування, книг і тютюнових виробів, а також будь-яких покупок в магазині duty free в аеропортах. У деяких країнах, наприклад в ПАР, можуть повернути і частину рахунку в ресторані, тому краще заздалегідь уточнювати в офіціантів, чи є можливість отримати чек Tax Free після вечері або обіду.

Як правильно оформити чек

Здійснюючи покупку, продавцю слід повідомити, що вам потрібен чек tax free. Залежно від магазину та мережі, документ заповнюється вручну або роздруковується. На даному чеку, або, як його ще називають, ваучері, повинна бути така інформація:

 • ім'я і прізвище покупця;
 • країна проживання;
 • номер закордонного паспорта;
 • сума і дата покупки;
 • розмір повернення.

Використовуючи спеціальні таблиці, надані оператором мережі tax free, співробітник магазину розраховує суму відшкодування, яку клієнт може отримати, і вписує її в спеціальне поле на чеку. Разом з ваучером tax free потрібно не забути забрати чек на покупку з магазину.

При виїзді з країни на ваучер tax free потрібно поставити штамп митниці, пред'явивши митникам придбані речі і паспорт. Необхідні пункти, з вивісками Tax Refund або Tax Free, розташовуються в аеропортах. Далі, з ваучером можна звернутися до пункту повернення і прямо в аеропорту отримати гроші. Якщо ж з якихось причин ви цього зробити не встигаєте, то можна отримати повернення в одному з українських банків, які співпрацюють з оператором tax free.

Як отримати повернення грошей в банку

Щоб отримати гроші за системою tax free в банку, необхідно пред'явити набір документів:

 • український паспорт;
 • закордонний паспорт;
 • товарний чек;
 • ваучер tax free з печаткою митниці.

Зверніть увагу на термін дії ваучера. Залежно від країни та мережі повернення ПДВ документ дійсний на протязі від 3 місяців до 1 року з моменту покупки. Податок повертається в гривнях за курсом банку, що діє на день виплати компенсації. Процедура отримання грошей може зайняти від декількох хвилин до 1-3 банківських днів.

Крім того, в мережі Global Blue для чеків на суму понад 1500 євро чи її еквіваленту повернення коштів проводиться тільки безготівковим розрахунком і без участі банку. Замість звернення в банк потрібно зв'язуватися з Global Blue самостійно, відправивши їм ваучер поштою. Тим, хто розраховує скупитися на таку суму або більше, потрібно заздалегідь передбачити сценарій повернення і вказувати в чеках номер своєї банківської карти.

Наступна публікація