Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За кордон з дитиною: Державна прикордонна служба України інформує батьків завчасно подбати про документи

Виїзд з України дітей у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави та часу перебування у цій державі.

Незабаром почнеться період відпусток. Чимало батьків планують зарубіжний відпочинок та оздоровлення дітей, тому варто завчасно подбати про наявність дозвільних документів щодо виїзду дітей за кордон, повідомляє Державна прикордонна служба України

Неповнолітні громадяни України можуть виїхати з України за наявності закордонного, дипломатичного, службового паспорта, проїзного докумаента дитини або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та часу перебування там, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: 

Якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянтсва, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.

Якщо у закордонному паспорті дитини або проїзному документі дитини є запис про відбуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульські установі України за кордоном.

  • у разі надання документів або їх нотаріально засвідчених копій;
  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків тощо.
путешествие аэропорт дети документы
travelandleisure.com

3) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця із наданням рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав , у якому визначено (підтверджено)місце проживання дитини з одним з батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

4) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця та більше дитини з інваліднстю.

Виїзд з України дітей у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави та часу перебування у цій державі.

Нагадаємо, консульська служба України опублікувала рекомендації поводження у міжнародних аеропортах під час подорожей. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції