Загублене у лісах Таїланду місто вражає зруйнованими палацами та чеді-храмами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місто Аюттхая – це величезний історичний парк, де туристи можуть навіть загубитись серед сотень храмів та руїн.

У Таїланді збереглось старовинне місто Аюттхая, яке варте того, щоб його  відвідали навіть шанувальники пляжного відпочинку. Від XIV до XVIII століття Аюттхая була столицею однойменного королівства, яке вважалось одним з найрозвиненіших та найзаможніших в Азії. Сьогодні ж вцілілі споруди чудово передають його колишню велич.

На території Аюттхая збудовано понад 300 храмів, але є тут чотири комплекси, які вирізняються багатою архітектурою та особливо гарним станом. Вони занесені до світової спадщини ЮНЕСКО.

Аюттхая – це ніби величезний історичний парк. Десятки квадратних кілометрів обійти за один раз просто нереально – тут навіть можна загубитися.

Таїланд, храми загубленого міста Аюттхая
www.flickr.com/kitchakron sonnoy

Один із найшанованіших храмових комплексів – Ват Пхра Махатхат, що означає "храм, де зберігався прах Будди". За переказами, тут зберігають його зуб. Комплекс складається із основного чеді-храму висотою під 80 метрів та ще із 173 менших старовинних буддистських церков. Місцевість вважається священною для багатьох народів Азії.

1767 року, під час війни із Бірмою, місто та, зокрема, храм Будди були зруйновані. Вважається, що до падіння Аюттхая, тут мешкало близько мільйона людей. Але і зараз до грандіозних храмів приїжджають тисячі туристів і тайців із усієї країни. Віряни загадують бажання поряд Ват Пхра Махатхат та просять щасливого життя.

"Будда чує молитви та бажання людей, у яких дуже сильна віра. Ці люди повинні не грішити та дотримуватись п’яти заповідей: не вбивати, не обманювати, не чинити перелюбу, не вживати алкоголю та не курити – щоб їхні бажання збулись", – розповідає жінка, яка водить екскурсійні групи до храмів.

Крім головного храму, тут також є чимало королівських палаців, де зберігається прах монархів, та різних сакральних будівель, збудованих за старовинними традиціями. Попри століття, ці храми добре збереглися – архітектура і розмах вражає настільки, що хочеться роздивлятись ледь не кожну цеглину.

Окрім старовинних храмів, в Аюттхаї вистачає і новозбудованих. Заходити в середину можна винятково босоніж. Люди моляться біля велетенських статуй Будди та підносять подарунки їхнім маленьким копіям.

Детальніше про цікавинки Таїланду та про старовинне місто Аюттхая дивіться  у сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Таїланд: старовинне місто Аюттхая

Далі "Сніданок" вирушає в Аюттхаю - старовинне місто яке в минулому було першою столицею Таїланду. Там наш Олександр Чередниченко побачить найвідоміші храми та дізнається, як тайці просять здоров’я у Будди, а також приготує національний суп Том-ям на тропічному острові.

Мій путівник. Таїланд: старовинне місто Аюттхая

Залиште свій коментар

Вибір редакції