Закривавлений стяг Венденського замку: історія, яку приховували в СРСР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В місті Цесіс зберігся величезний замок, де, імовірно, вперше з'явився національний прапор Латвії.

Місто Цесіс в Латвії не так відоме українському туристу, як, наприклад, Рига чи розкручена Юрмала. Це зовсім невеличке містечко, таких в країні безліч, але кількість масштабних історичних будівель на один квадратний метр вражає.

Цесіський замок – один з найбільших та найкраще збережених у Латвії. Закладений він був ще в XIII столітті та відомий з давніх-давен під назвою Венденський замок. Існує легенда, що саме з цього замку походить національний прапор Латвії. А було все так: оборонці твердині підняли над її мурами полотно в крові вождя, якого щойно винесли пораненого з поля бою. Це підняло бойовий дух воїнів, а тому вони доблесно захищали твердиню. З того часу, біле полотно з червоними лініями почало використовуватись, як прапор.

І тому, не випадково в одному з його залів зберігаються старовинні прапори. І вони особливі для латвійців, тому що жителі Латвії не бачили свій національний стяг аж до 1989 року. І лише після падіння радянської влади, жителі Цесіса дізнались про свою багату історію, про легенди та про пам’ятки.

"Про національний прапор ніхто не згадував в моїй родині, тому що люди боялися говорити про такі речі тоді – діти підуть в школу, будуть базікати. Я чула про нього, що такий був, але як він виглядав... Я перший раз коли побачила - була в сльозах", - розповідає одна з екскурсоводів Цесіського замку.

Варто додати, що латвійці сприймають колишню радянську владу як окупантів. А тому, декомунізацію та демонтаж всіх пам’яток тієї епохи тут провели вже досить давно.

Деталі дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Латвія: доля радянських пам'ятників та готель в старовинній садибі

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції