Запаморочлива краса: обрано п’ять найкрасивіших хмарочосів світу

Дата публікації
Перегляди
881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Запаморочлива краса: обрано п’ять найкрасивіших хмарочосів світу

Фіналістів відібрали серед 31 претендента із 14 країн світу.

Члени журі міжнародної премії International Highrise Award (IHP) — 2020 назвали п’ять фіналістів, яких відзначили званням "Найкращий хмарочос світу". 

Про це повідомляє Аrchdaily.

IHP вважається найважливішою нагородою архітектури у світі для висотних будівель. Щороку Німецький архітектурний музей (DAM) вибирає кращі проєкти будинків висотою не менше 100 метрів.

До складу журі входять архітектори, інженери-будівельники, експерти з нерухомості та архітектурні критики. Вони оцінють номіновані проекти відповідно до таких критеріїв: дизайн, орієнтований на майбутнє, функціональність, інноваційні будівельні технології, інтеграція у схеми містобудування, стійкість та економічна ефективність.

Фіналістами 2020 року стали будівлі, побудовані бюро Zaha Hadid Architects, BIG, SOM, OMA і Heatherwick Studio. DAM оголосить переможця 29 жовтня у Франкфуртській церкві Паульскірхе. Його нагородять статуеткою авторства художника Томаса Деманда і грошовим призом у розмірі 50 тисяч євро.

Eden, Сингапур

Eden, Сингапур

Хмарочос, побудований за проєктом лондонського Heatherwick Studio в Сінгапурі. Архітектори прагнули спроектувати будівлю так, щоб разом з нею "вписати природу в життя міських апартаментів". Для цього вони посадили висячі сади на балконах.

Stratford Skyscraper, Лондон, Велика Британія

Stratford Skyscraper, Лондон, Велика Британія

У 42-поверховому хмарочосі, побудованому за проєктом бюро Skidmore і Owings & Merrill, розташувався готель. Архітектори хотіли створити простір, який буде сприяти виникненню соціальних зв'язків. Для цього на верхніх поверхах хмарочоса вони розбили три сади, для яких збудували спеціальні майданчики.

Norra Tornen , Стокгольм, Швеція

Norra Tornen , Стокгольм, Швеція

Хмарочос нідерландського архітектора Реньє де Грааф, який працює в бюро OMA, був побудований в Стокгольмі в 2018 році. Вежа пропагує "новий образ життя, який поєднує високу заселеність з можливістю насолоджуватися відкритим простором".

Omniturm, Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Omniturm, Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Вежа зі зсунутими плитами, побудована за проектом групи компаній bjarke ingels (BIG) в центрі німецького міста. Частина поверхів будівлі слідують один за одним у незвичній спіральній послідовності.

Leeza SOHO, Пекін, Китай

Leeza SOHO, Пекін, Китай

Цей хмарочос побудувало бюро Zaha Hadid Architects. Вежа стала ключовою спорудою в новому діловому районі Фентай -  фінансового і транспортного вузла між центром міста і міжнародним аеропортом Дасін, який нещодавно відкрився.

Нагадуємо, що у Китаї розробляють дизайн для мегаполісу "посткоронавірусної" епохи. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація