21 тиждень вагітності: народження найкрихітнішого немовляти у світі медики називають дивом

21 тиждень вагітності: народження найкрихітнішого немовляти у світі медики називають дивом

Фото: uab.edu

Малюк, який народився із масою тіла 420 грамів, потрапив до книги рекордів Гіннеса.

У штаті Алабама (США) офіційно зареєстрували новий рекорд Книги рекордів Гіннеса - найбільш недоношену дитину в історії людства.

Про це повідомляє  Medical Press..

Кертісу Мінсу, який народився минулого року на терміні 21 тиждень та один день із масою тіла 420 грамів, давали менш, ніж 1% шансів на виживання. Те, що він не помер після народження, медики називають дивом. 

Кертіс та його сестра Касія перебували в утробі матері трохи більше, ніж половину звичайного терміну вагітності, яка триває 40 тижнів.

Дівчинка померла через день після народження, а хлопчика вдалося виходити. 

Через три місяці після народження Кертіса відключили від апарату штучної вентиляції легень, а у квітні цього року виписали з лікарні, де він провів 275 днів. Майже рік він харчувався через трубочку, яка ще й тепер йому буває потрібна, як і киснева підтримка.

Тепер, коли Кертісу Мінсу виповнився 1 рік і 4 місяці, про нього з’явився запис у Книзі рекордів Гіннеса як про найбільш недоношену дитину в історії людства. 

Нагадаємо, п’ятирічна Ліна Медіна з Перу 14 травня 1939 року за допомогою кесаревого розтину народила здорового хлопчика, вагою майже 3 кілограми. Відтоді дівчинку вважають наймолодшою мамою в історії.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація