30 млн. китайських холостяків

У 2020 році 20-45-річних чоловіків у Китаї буде на 30 мільйонів більше, ніж жінок. Гендерний дисбаланс всерйоз тривожить урядовців.

китаєць (Фото: brusilov.udm.ru)
Уже сьогодні в Китаї чоловіків шлюбного віку на 18 мільйонів більше, ніж жінок (Фото: brusilov.udm.ru)
Чоловіків 20-45 років у Китаї в 2020 році буде на 30 мільйонів більше, ніж жінок, тому багато хто буде вимушений залишитися неодруженими, повідомляє Сіньхуа з посиланням на дані Всекитайської спілки планування народжуваності.

За китайською статистикою, вже сьогодні в Китаї чоловіків у віці, з якого дозволяється одружуватися (20 років), на 18 мільйонів більше, ніж жінок.

Голова Всекитайської спілки планування народжуваності Цзян Чуньюнь на спеціальній нараді з питань сімейної та демографічної політики підкреслив, що в країні спостерігається тривожна тенденція збільшення гендерного дисбалансу між новонародженими хлопчиками й дівчатками. Цей показник у КНР уже складає 119:100, тоді як в решті країн світу - 105-107:100.

З кінця 1970-х років у КНР провадиться політика планування народжуваності, щоб зменшити зростання населення. Міська сім'я може мати лише одну дитину, сільська - максимум двох.

Директор департаменту міжнародних відносин Держкомітету КНР з населення та планування народжуваності Хао Лінна (Hao Linna) повідомила раніше, що, якби не було політики планування народжуваності, що проводиться в Китаї з кінця 1970-х років, сьогодні населення країни склало б не 1,3 мільярди чоловік, а 1,7 мільярди.

За її словами, гендерний дисбаланс виникає в умовах обмеження народжуваності, перш за все, з суб'єктивних причин. Хао Ліньна повідомила, що в традиційній культурі Китаю головне для сім'ї – виростити сина, а не дочку. У народі навіть називають відсутність сина великою життєвою невдачею. Відповідно, відсутність нащадків чоловічої статі викликає серйозні психологічні проблеми в традиційній сім'ї.

Крім того, скрутні економічні умови в сільських регіонах Китаю вимагають саме чоловічих рук для допомоги по господарству. Тому в Китаї нерідкі аборти через "невдалу" стать дитини, незважаючи на те, що в країні діють закони, що жорстко присікають селективні аборти. За подібні дії порушникам загрожують суворі штрафи й адміністративні покарання.

Але навіть якщо дівчинці вдається з'явитися на світ, у деяких сім'ях її чекає незавидна доля. У Китаї фіксується вкрай незвичайне явище: дитяча смертність серед дівчаток вища, ніж серед хлопчиків. Однією з причин цього є зневажливе ставлення до здоров'я дівчинки.

„Батьки міркують, що раз вона захворіла, то лікувати не будемо: якщо помре, то народимо іншу дитину," - відзначила Хао Лінна.

Щоб подолати таку тенденцію, в Китаї вже декілька років ведеться інтенсивна пропагандистська кампанія, що підкреслює "корисність" і "необхідність" дівчаток. У деяких районах кампанія підкріплюється матеріальним стимулюванням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: