9 тонн сміття з Евересту

Кен Ночі планує організувати в Токіо і Сеулі виставки сміття з Евересту, щоб привернути увагу до забруднення.

Японець Кен Ногучі повернувся з п’ятої по рахунку експедиції на Еверест, які він здійснює з метою збору сміття зі схилів гори. 

З 2000 року Ногучі водить експедиції, які складаються з японських і непальських альпіністів, збирати сміття з найвищої точки планети. За ці роки японець зібрав близько дев'яти тонн сміття: старих наметів, залізних банок, харчових відходів і старих ліків. Зі своєї останньої експедиції Ногучі приніс близько 500 кілограмів відходів.

Японець планує організувати в Токіо і Сеулі виставки сміття з Евересту. Таким чином він планує привернути увагу до дотримання чистоти на схилах найвідомішої гори світу. 

Еверест часто називають „найвищим сміттєзвалищем у світі”. За 60 років експедицій на схилах гори зібралося, за підрахунками непальської влади, близько 50 тонн сміття. Нестача кисню і сніг створюють додаткові складнощі для вивозу сміття зі схилів Евересту. 

Останнім часом влада Непалу заклопотана чистотою Еверестуг і ввела для альпіністів грошову заставу, яку повертають їм в тому випадку, якщо вони принесуть назад своє сміття. Цей захід виявився ефективним. Кен Ногучі стверджує, що за останній рік кількість сміття на схилах гори поменшало.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: