93-річна бабуся з Львівщини завдяки своєму шпагату стала найгнучкішою жінкою поважного віку

93-річна бабуся з Львівщини завдяки своєму шпагату стала найгнучкішою жінкою поважного віку

Свої тренування бабуся розпочала вже після 60 років.

Шпагат у 93 роки. Мешканку Львівщини визнали найгнучкішою жінкою поважного віку. Вона рекордсменка Книги рекордів України. Та й на весь світ у Надії Шаригіної є лише одна конкурентка - 95-річна американка. І, можливо, українській пенсіонерці незабаром вдасться її обійти, йдеться в ТСН.16.45.

У свої 93 вона демонструє дива гнучкості. Каже, змолоду на шпагат не сідала, почала вже коли було за шістдесят. Тренування дві години щоденно. Спочатку обов’язкова розминка. А лише після у її майстер-класі черга найскладнішого - поперечного шпагату.

«Це все як на пенсію пішла, як на роботу ходила, я не займалась тим, город був, свиня була, корови, правда, не було», - каже рекордсменка.

За вправами жінки уважно стежить експерт Книги рекордів України.

«Ви стали офіційно найгнучкішою гнучною бабусею в Україні виконавши ці вправи і в першу чергу шпагат, диплом я вам вручаю, поздоровляю», - каже експерт.

«Якщо після цієї новини хоча б кілька сотень українських бабусь займуться собою і покажуть внукам і правнукам те, що можна робити в такому віці, значить, ми свою місію виконали», - додає президент Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін

Свій рекорд дев’яностотрирічна бабуся присвячує онукові: він вчиться в Києві. Сісти на шпагат колись її надихнув саме він: маленьким ходив на танці й вправа на розтяжку ніяк не вдавалася. Тоді 64-річна жінка вирішила допомогти.

«Запитав чи ти можеш зробити шпагат? А бабця запитала, що таке шпагат? Я їй пояснив і за якийсь час бабця мені показує, що вона на нього сідає», - розповідає онук жінки.

Звідки в неї така гнучкість, самій невтямки. Професійним спортом ніколи не займалася. Все життя пропрацювала на залізниці. Роботи й у дев’яносто три не цурається. Щовесни садить город.  А ще дотримується здорового харчування: жирного не їсть, кави не п’є. Багато ходить пішки, на місці довго всидіти не може.

Запевняє, на шпагат може сісти кожен, аби бажання було. І заявляє, що шпагат - не останнє її досягнення. Незабаром мріє стати на гімнастичний місток. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація