В Афганістані дозволили морити голодом дружин за відмову від сексу

Правозахисники стверджують, що закон прийнятий владою тільки під вибори. Але факт залишається фактом: жінкам, які відмовляють чоловікам, доведеться голодувати.

В Афганістані прийнятий новий закон про сім'ю, який дозволяє чоловікам не годувати своїх дружин, якщо вони відмовляють їм в інтимних зв'язках. Документ опублікований в офіційних урядових джерелах.
Законопроект викликав різку критику на Заході.

Правозахисники стверджували, що він порушує права жінок і хоче догодити консервативним кругам шиїтів напередодні президентських виборів. Тоді президент Афганістану Хамід Карзай пообіцяв переглянути законопроект.

Закон торкається устрою сімейного життя в общині шиїта Афганістану. Перша версія законопроекту наказувала жінкам вступати в інтимний зв'язок з чоловіками і фактично узаконювала зґвалтування, оскільки про згоду жінки на вступ до статевих відносин більше не йшлося.

Як відзначають правозахисники, ухвалення закону напередодні намічених на четвер президентських виборів не є простим збігом.

Так, процес перегляду закону був, але багато хто з найреакційніших пунктів в ньому залишився. Але для Карзая важливіша підтримка фундаменталістів на выборах", - відзначає Рейчел Рід, представник організації Human Rights Watch в Кабулі.

Захисники прав жінок також стверджують, що новий закон порушує право на рівність статей, заявлене в конституції країни.

Крім того, згідно з законом, чоловік одержує право не забезпечувати дружину продуктами, якщо вона відмовляє йому в інтимних відносинах. Разом з тим, дружина повинна одержати дозвіл від чоловіка, якщо вона хоче влаштуватися на роботу, а виняткове право опіки за дітьми одержують батьки і дідусі дитини.

Читайте також:

Саудівська принцеса втекла до коханця в Британію

Співробітницю ООН засудили до публічного побиття за носіння брюк

Вагітну жертву зґвалтування засудили до 100 ударів батогом

В Саудівській Аравії вимагають заборонити показувати жінок по телевізору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: