Альпіністка з Гонконгу встановила світовий рекорд зі швидкості сходження на Еверест

Альпіністка з Гонконгу встановила світовий рекорд зі швидкості сходження на Еверест

Фото: Associated Press

А в 2017 році рекордсменка стала першою громадянкою Гонконгу, яка досягла вершини.

У Непалі 44-річна Цанг Інь Хунг з Гонконгу встановила новий світовий рекорд, піднявшись на Еверест трохи менше ніж за 26 годин.

Про це із посиланням на туристичного представника в базовому таборі Г'янендру Шресту у четвер, 27 травня, повідомляє AFP.

Зазначається, що альпіністка підкорила гору висотою в 8 848,86 метра за 25 годин 50 хвилин.

"Вона покинула базовий табір о 13:20 в суботу і досягла вершини о 15:10 наступного дня", - розповів Шреста. Водночас Хунг потрібно звернутися до представників Книги рекордів Гіннеса, щоб отримати свідоцтво про свій результат.

Уряд Непалу підтверджує, що альпіністи досягли вершини, але не видає сертифікати для рекордів.

Досі рекордсменкою з підкорення Евересту вважалася Лама Фунджо Джангму з Непалу, яка завершила сходження за 39 годин і 6 хвилин.

У 2017 році Цанг стала першою громадянкою Гонконгу, яка досягла вершини. Це була її третя спроба підкорити вершину Гімалаїв.

Як повідомлялося, у цьому сезоні дозвіл на сходження на Еверест отримали 408 іноземних альпіністів, яких супроводжували кілька сотень шерпів і допоміжний персонал, який перебував в базовому таборі від квітня.

Офіційні представники непальського альпінізму заперечують наявність будь-яких активних випадків COVID-19 в цьому сезоні, однак експедитори заявляють про спалах інфекції у базовому таборі.

Нагадаємо, що два альпіністи загинули під час сходження на найвищу вершину світу - гору Еверест. Вони стали першими жертвами в 2021 році, торік трагічно померли одинадцять людей. 

Новини України: Христя Мохнацька вже місяць здійснює сходження без кисню на Еверест

Новини України: Христя Мохнацька вже місяць здійснює сходження без кисню на Еверест

Повʼязані теми:

Наступна публікація