Американець придумав спосіб отримати ідеальну зарплату

Дата публікації
Перегляди
3663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американець придумав спосіб отримати ідеальну зарплату

Ілюстрація / Фото: indyposted.com

Влаштовуючись на роботу, слід просити непомірно високу зарплату, навіть знаючи, що отримати її неможливо.

Психолог з Університету Айдахо Тодд Торстейнсон дійшов висновку, що влаштовуючись на роботу, слід просити непомірно високу зарплату, навіть знаючи, що роботодавець на цю вимогу не погодиться.

Вчений довів своє твердження експериментальним шляхом. Добровольці, які взяли участь у дослідженні, зображували шукачів роботи та кадровиків. Деяким здобувачам посади рядового офісного клерка Торстейнсон жартома запропонував вимагати зарплату в 100 тисяч доларів на рік. Вона була зовсім нереалістичною, враховуючи, що раніше ці люди отримували лише по 29 тисяч доларів на рік.

В результаті учасникам експерименту запропонували зарплату в середньому на 9% вище (35 385 доларів на рік проти 32 463), ніж тим, хто чесно претендував на реалістичну зарплату.

Результати дослідження вчений опублікував у виданні "Журнал прикладної соціальної психології".

"Природно, неможливо передбачити, як зреагує реальний кадровик на завищені вимоги до зарплати, нехай навіть явно жартівливі. Але експеримент дещо говорить про людську натуру і механізми переговорів", - йдеться в статті.

Торнстейнсон підкреслив, що зазвичай на переговорах остаточний розмір зарплати ґрунтується на первинному варіанті, який служить певним "якорем", навіть у тих випадках, коли "якір" - відвертий жарт. Наприклад, у роздрібних магазинах завищена "первісна ціна" створює враження великої знижки, а покупці вважають товар більш цінним.

Читайте також:

З наступного року мінімальна зарплата в Україні виросте до 1134 грн

Експерти назвали міста з найвищими в Україні зарплатами

Кожен п'ятий роботодавець платить зарплати нижчі за прожитковий мінімум

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація