Американець опалює будинок горілкою

Американець Ларрі Вайнгартен завершив реконструкцію свого будинку, для якого ресурси виробляються виключно натуральним способом.

горілка
Американець Ларрі Вайнгартен винайшов для свого будинку в Каліфорнії систему опалювання на суміші горілки та води. 53-річний Вайнгартен, що є експертом з водонагрівальних приладів, закінчив реконструкцію своєї триповерхової резиденції в 2006 році.

Роботи обійшлися власнику в 180 тисяч доларів. Тепло в будинку забезпечує суміш горілки і води, яка за допомогою помп, що працюють на сонячній енергії, пропускається через систему труб, нагрівається сонячними панелями і потім поступає в підвал, де нагріває бак з водою на 3,8 кубометри. Фотоелементи на даху виробляють електроенергію (кожна по 105 ватів), якої вистачає для освітлення, роботи комп'ютера та іншої побутової техніки.

Сучасні матеріали допомагають знизити витрати на обслуговування будинку і його ремонт. Наприклад, будинок обшитий не деревом, як може здатися, а спеціально розробленим вогнетривким матеріалом під назвою HardiShake із суміші целюлози та цементу. Оскільки матеріал дозволяє не фарбувати будинок (що потрібно робити кожні десять років), Вайнгартен економить на цьому від 14 до 18 тисяч доларів.

Підлога також покрита не деревом, а спеціальним матеріалом Trex, зробленим з відновленого дерева і пластику. Хоча він обходиться майже в два рази дорожче за червоне дерево, матеріал не тріскається і добре витримує негоду та перепад температур.

Це не перший приклад будинку, для якого ресурси виробляються натуральним способом. Наприклад, американські проектувальники Метью Коатс і Тім Мелдрам розробили ідею будівлі, яка одержує необхідну електроенергію зі шпинату.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: