Американці перетворять кавуни на біопаливо

Кавуни - нове слово в альтернативній енергетиці.

Кавуни є гарним джерелом цукру, який може дистилювати в спирт, на ньому, у свою чергу, працюватимуть автомобілі і сільськогосподарська техніка, стверджують учені з департаменту сільського господарства США.

Щороку рітейлеры списують до 360 тонн кавунів, які, за підрахунками вчених, можуть бути успішно використані для виробництва 9 млн літрів пального в рік.

У своєму дослідженні співробітники департаменту сільського господарства проаналізували потенціал кавунового соку як біологічного палива, узявши за основу так звані браковані екземпляри - кавуни з "косметичними" недоліками. Щорік п'ята частина кавунового урожаю із-за зовнішньої потворності плодів залишається нереалізованою. Дослідження показало, що близько 50% цих кавунів можна перетворити на етанол, який забезпечить світ цінним паливом.

Багато західних країн глибоко зацікавлено в створенні біологічних видів палива як поновлюваних джерел енергії. Згідно планам Євросоюзу, до 2010 року 5,75% транспорту повинно працювати на біологічному паливі. Втім, за оцінками експертів, виконати задумане в позначені терміни навряд чи вдасться.

Нагадаємо, мешканці Херсона в рамках акції ”Зробимо рідне місто чистішим!” минулої осені мали змогу обміняти сміття на кавуни та дині.

Планується обміняти на сміття чотири вантажівки кавунів і динь. Зібране сміття буде вивезене на полігон твердих побутових відходів.

Читайте також:

У Херсоні сміття мінятимуть на кавуни

Кокаїн у кавунах

Цього року Україну завалять кавунами?

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: