Археологи сподіваються на сенсацію

З 10 по 21 серпня буде проведена експедиція з підняття артефактів з парусно-грібного середньовічного корабля IX-Х століття в акваторії Чорного моря.

З 10 по 21 серпня буде проведена експедиція з підняття артефактів з парусно-грібного середньовічного корабля IX-Х століття в акваторії Чорного моря. Департамент підводного спадку України в зв'язку з цим заявив, що Україна знаходиться на порозі унікального археологічного відкриття.

море
Архів
Корабель знаходиться на глибині 139 метрів в акваторії Чорного моря, в 19 милях від Херсонеса у бік Босфору. Точні координати об'єкту були встановлені під час спільної українсько-американської експедиції в 2006 році. Тоді група учених виявила верхню частину палуби з декількома десятками цілих плоскодонних глеків таманского типу. А ось що знаходиться в амфорах і причина затоплення галери поки що невідомі.

Експерти відзначають, що завдяки значній глибині галера збереглася в ідеальному стані. Тому завданням експедиції є підйом 10 артефактів (керамічних і органічних матеріалів) з місця загибелі корабля для датування цих визначних пам'яток і передачі їх Морському музею України.

Такі дослідження, за словами фахівців, є першими в світі в історії підводно-археологічних розкопок. Повідомляється, що підняття  артефактів буде здійснено без занурення аквалангістів, а тільки за допомогою найсучаснішого автономного підводного устаткування з телекерованими підводними апаратами RОV AUV, HERCULIS, які управляються дистанційно.

Організатором експедиції є Департамент підводного спадку Інституту археології Національної Академії Наук України за підтримки Національної комісії у справах ЮНЕСКО. Допомогу в технічному оснащенні експедиції надає Інститут археологічної океанографії Університету Род Айленд (США) на чолі з доктором Робертом Баллардом, дослідником і ученим, який в 1985 році знайшов у водах Атлантики залишки знаменитого Тітаника.

До складу флотилії експедиції входять два науково-дослідні судна Аlliance (Німеччина) і Фламінго (Україна), які цілодобово підтримуватимуть телекомунікаційний зв'язок з метою отримання відеоданих і комунікації учених під час експедиції.

Канал National Geografic зніматиме про цю експедицію науково-популярний серіал, який згодом транслюватимуть в американських школах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: