Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Астероїд - "сигару" могла побудувати позаземна цивілізація - Гарвардські вчені

Вчені підтвердили припущення, що дивний об’єкт у формі сигари може бути побудований штучно.

Астрономи із Гарвардського університету, які рік спостерігали за відомим астероїдом-"сигарою", підтвердили припущення вченого Стівена Гокінга про те, що цей об'єкт може мати штучне походження.

Про це пише CNN.

Вчені вважають, що це тіло "може бути повністю оперативним зондом, спрямованим навмисно на Землю чужою цивілізацією".

Оумуамуа помітила команда вчених із Стівеном Гокінгом у космосі у 2017 році. Невідомий об’єкт, схожий на сигару, охрестили астероїдом або кометою, але згодом припустили, що це - "чужий космічний корабель".

Теорія про те, що об’єкт побудований штучно, заснована на "надмірному прискоренні" об'єкта і несподіваному збільшенні швидкості.

Таємничий "корабель" у формі сигари назвали Оумуамуа (Oumuamua), що в перекладі з гавайської означає "посланець здалеку, що прибув першим". Через високу швидкість - близько 315,4 тисячі км на годину - вони вирішили, що це комета або астероїд. Його довжина становить 500 метрів, а ширина - близько 80.

Також вчені помітили різницю між знайденим об’єктом і кометою. Останні прискорюються завдяки процесу "дегазації", коли сонце нагріває поверхню крижаної комети, вивільняючи газ. Але у Oumuamua не було "коми", атмосфери і пилу, які оточують комети, коли ті тануть.

"Можливо, Oumuamua - це легке вітрило, яке плаває у міжзоряному просторі як уламки передового технологічного устаткування", - припускають астрономи.

За словами дослідників, схожі об’єкти були спроектовані і побудовані нашою власною цивілізацією, включно з проектом IKAROS і Ініціативою Starshot. Технологія легкого вітрила може бути дуже корисною для транспортування вантажів між планетами або зірками.

Нагадаємо, Стівен Гокінг разом із групою вчених помітив невідоме тіло у формі сигари 15 жовтня 2017 року. Тоді астероїд віддалявся від планети і був на відстані майже 2,5 мільйона кілометрів від Землі. Вчені почали ретельно спостерігати за ним.

ВідеоАмериканські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Нові прилади, які зніматимуть зображення високої чіткості, потрібні будуть астронавтам вже найближчим часом. Краще зображення знадобиться, коли до МКС стикуватиметься капсула з новим екіпажем. Наразі астронавтів до МКС доправляють російські капсули, а за кожного космонавта NASA змушена платити до 82 мільйонів доларів. Альтернативою для американських астронавтів могли би стати рейси компаній Boeing та SpaceX, утім, ті лише наприкінці року почнуть випробування.

Американські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Залиште свій коментар

Вибір редакції