Астронавт сфотографував зорепад Персеїд з неможливого для землян ракурсу

Астронавт сфотографував зорепад Персеїд з неможливого для землян ракурсу

Зорепад Персеїд з незвичного ракурсу / Фото: Twitter

Астронавт NASA Рон Гаран зумів зняти на камеру зорепад Персеїд, перебуваючи на Міжнародній космічній станції (МКС).

Американський астронавт, перебуваючи на МКС, зняв на камеру зорепад Персеїд з незвичного для землян ракурсу.

Астронавт NASA Рон Гаран опинився в найбільш вигідною точці простору, коли 13-14 серпня з борту Міжнародної космічної станції (МКС) спостерігав за традиційним серпневим зорепадом - метеорним потоком Персеїди. Цього року вчені обіцяли особливо ефектне видовище через ясне небо, молодий місяць, світло яке не повинно було заважати спогляданню, і тому факту, що Земля близько підійшла до кометного шлейфу.

Минулої неділі Рон Гаран зробив вражаючий знімок одного з епізодів зорепаду. На фото видно, як до вкритої хмарами Землі, прокреслюючи вогненний слід, стрімко летить метеор. Фотографію астронавт опублікував на своїй сторінці на Twitter. Основна особливість фото Гарана полягає в тому, що метеор летить від нього, а не до нього, як було б, якби зорепад знімали з Землі.

Зорепад Персеїд з Землі / Фото: Twitter
Метеори, які в минулі вихідні мали можливість спостерігати земляни, є слідом комети Свіфта - Туттля, що здійснює свої періодичні польоти навколо Сонця, і є крихітними частинками речовини. За положенням точки на небосхилі, звідки летять метеори, потік був названий Персеїди - оскільки радіант розташований трохи вище сузір'я Персея.

Як зазначають фахівці, Персеїди відрізняються від інших метеоритних потоків своїм білим кольором і високою швидкістю. При русі по орбіті Земля щороку наближається до цього потоку і перетинає його частину, що і призводить до явища метеорного дощу. Частинки входять у земну атмосферу на швидкості понад 200 км на годину на висоті близько 130 км і миттєво згорають, залишаючи в небі яскравий слід.

Цього року фахівці обіцяли, що всі бажаючі зможуть спостерігати від 60 до 100 метеорів на годину. Для того, щоб насолодитися видовищем, потрібно було виїхати подалі від міських вогнів, які заважають огляду. Але, звичайно, у Рона Гарана, що знаходиться з квітня на МКС, була найвигідніша позиція для спостережень.

Нагадаємо, цього року яскравий метеорний потік Персеїди мешканці Землі зможуть спостерігати до 24 серпня, а його пік припав на ніч з 12 на 13 серпня. Очікується, що під час "зоряного дощу" падатиме приблизно 100 метеорів на годину.

Читайте також:

Нова гіпотеза: Тунгуський метеорит був білою дірою, що вилетіла з надр Землі

NASA знайшло в метеориті залишки позаземного життя

Комета, що прямує до Землі, викидає небезпечну для життя кислоту

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

Повʼязані теми:

Наступна публікація